Zaprojektuj swój kalendarz książkowy z CSK Studio!

2020-10-05

Od wielu lat najpopularniejszą oprawą kalendarzy książkowych była oprawa skóropodobna matowa lub błyszcząca z tłoczonym logo. Ma ona wiele plusów np. bardzo elegancki wygląd, wysoką odporność na ścieranie, wygodę użytkowania. Niestety, oprawy skóropodobne mają również swoje ograniczenia - nie możemy na nich np. wytłoczyć logo w kolorze lub umieścić kolorowej grafiki. Z pomocą dla tego typu rozwiązań przychodzą nam coraz bardziej popularne kalendarze książkowe z indywidualną okładką. W poniższym artykule spróbowaliśmy odpowiedzieć na kilka najczęstszych pytań związanych z tego typu kalendarzami.

"Jak zaprojektować własną okładkę kalendarza?

Informacje podstawowe

Bloki kalendarzy z drukowaną okładką są takie same jak w przypadku kalendarzy z tłoczonym logo, jednak różnica tkwi w okładce. Blok oprawiamy w wysokiej jakości papier kredowy, który dodatkowo powlekamy folią by zwiększyć wytrzymałość kalendarza. Możliwe rodzaje folii to matowa, błyszcząca, soft skin (czyli delikatna, aksamitna w dotyku z możliwością lakieru wybiórczego), a także folia strukturalna. Tak przygotowane kalendarze książkowe cechują się wysoką trwałością i pięknym wyglądem

Jak wygląda projekt kalendarzy książkowych z indywidualną okładką?

Ten typ projektuje się trochę inaczej niż tradycyjne kalendarze książkowe gdzie wystarczy wykonać wizualizację tłoczenia logo. Tutaj na makiecie dopasowanej do każdego rodzaju kalendarza nasz grafik przygotuje projekt. Zwykle przesyłają nam Państwo zdjęcia i logo firmy do wykorzystania, a w przypadku braku zdjęć korzystamy z fotografii z naszych bogatych zasobów. Pierwszy projekt kalendarza przesyłamy do akceptacji a następnie przygotowujemy ewentualne poprawki. Istnieje też możliwość wykonania projektu przez Państwa grafików na przesłanej przez nas makiecie.

Dlaczego warto postawić na kalendarze z własną okładką?

Dlaczego warto i jak długo to zajmie?

Książkowe kalendarze z własną, drukowaną okładką mogą być bardzo ciekawą formą reklamy. Na okładce możemy umieścić nie tylko logo, ale również ważne dla firmy zdjęcia, przykłady realizacji czy informacje o ważnym wydarzeniu, np. jubileuszu firmy. W przypadku tych modeli mamy do dyspozycji więcej miejsca niż w przypadku kalendarzy z logo. Można je też wykonać w dość szybkim terminie - projekt zwykle zajmuje 2-3 dni a wykonanie do 3 tygodni.

Dla kogo ten typ kalendarzy będzie najlepszy?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat od kiedy funkcjonujemy na rynku jako producent kalendarzy książkowych wykonaliśmy wiele tego typu projektów dla klientów z różnych branż: gmin, urzędów miast, urzędów marszałkowskich dla których tego typu produkt był doskonałym nośnikiem reklamowym. Zamówienia na kalendarze książkowe składały u nas również firmy z branży budowlanej, prawniczej, architektonicznej, wycieczkowej, produkcji maszyn itp. 

kalendarze-firmowe-ksiazkoweZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00