Na pierwszy rzut oka, czyli poznaj branżę po oprawie kalendarza

2020-10-09

Wielu z nas jest wzrokowcami, wszyscy natomiast mamy tendencję do błyskawicznego oceniania sytuacji. Mówi się, że pierwsze kilka sekund wystarczy, abyśmy zakodowali sobie w głowie stosunek do tego co napotykamy. Człowiek ma naturalną tendencję do porządkowania sobie w głowie rzeczywistości, świat dzięki temu wydaje się prostszy i łatwiejszy w odbiorze. W taki sposób działamy też w sferze czysto wizualnej. Często dobry szyld jest w stanie przyciągnąć nas do restauracji, podczas gdy niektóre wydają się nam "nieapetyczne" i zniechęcają do wstąpienia. Z innej branży: wystrój niektórych wnętrz kojarzy nam się z luksusem, podczas gdy innych z ekologią i naturalnością. Można tak mnożyć przykłady bez końca.

W taki sam sposób odbieramy markę przez to co od niej otrzymamy lub co jest z nią związane. Ma to znaczenie nawet w takich z pozoru wydających się drobnostkach jak kalendarze książkowe z logo lub gadżety firmowe. Najistotniejszą kwestią jest zawsze jakość wykonania. W zależności od niej ugruntujemy opinię o marce czy też produkcie jako o solidnym, bądź też jako czymś wręcz przeciwnym. Kolejna sprawa to skojarzenie z gałęzią gospodarki, w jakiej działa przedsiębiorstwo. Czy możemy to wydedukować po takich detalach?

Kalendarze dopasowane do branży

Jakie kalendarze wybrać dla swojej branży

Oczywiście, że kalendarze mogą kojarzyć się z konkretną branżą

Myślę, że patrząc na kalendarz książkowy w oprawie Acero (z włoskiego to klon) każdy od razu odnajdzie w jej wyglądzie strukturę drewna. Idąc tym tropem możemy przyporządkować luźne skojarzenia: las, natura, dbałość o środowisko, rzemieślnictwo, branża meblarska. Z czym kojarzy nam się oprawa kalendarza książkowego Carbonium? Niejako automatycznie nasze myśli kierują się w stronę nowoczesności i techniki; nie znając marki której tłoczenie logo znajduje się na okładce jesteśmy w stanie wysnuć pierwsze wnioski. Trudniejszy orzech do zgryzienia będzie patrząc na kalendarz książkowy w oprawie skóropodobnej: jedna z nich to Vivella (matowa), druga to Nebraska (błyszcząca). Są to oprawy dość neutralne i chętnie wykorzystywane w każdej branży dlatego mają uniwersalne zastosowanie. Jeśli szukamy bardzo ekskluzywnych prezentów wybierzmy oprawę Nebraskę Exclusive z zaokrąglonymi narożnikami. A dla wyjątkowych klientów warto wybrać kalendarze oprawione w skórę naturalną. 

Branża a gadżety firmowe

Jak dobrać gadżety firmowe do branży

Podobnie jak w przypadku kalendarzy sytuacja wygląda na wielkim rynku gadżetów firmowych - je także często dobiera się patrząc na branżę. 

Branża budowlana chętnie zamawia upominki czysto techniczne takie jak miarki, latarki, scyzoryki czy multitoole oczywiście wszystkie z logo. Firmy które pozycjonują się jako ekologiczne na pewno chętnie sięgną po ekologiczne upominki takie jak długopisy tekturowe, torby bawełniane czy kubki eco-friendly. 

Pamiętajmy że to jakie upominki firmowe przekazujemy naszym partnerom handlowym lub pracownikom świadczy o nas samych. Warto więc wybrać dobrze wykonane gadżety i kalendarze, które będą służyły przez cały rok i nie nosiła oznak zużycia po kilku miesiącach.

kalendarze-firmowe-z-logoZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00