Postanowienia noworoczne czy warto?

2021-02-01

Wraz z nadejściem kolejnego roku napotyka nas wiele zmian, na które nie mamy wpływu. Przede wszystkim stajemy się rok starsi - niezależnie od tego czy nam się to podoba, czy nie. Mogą być także pozytywy - to także rok mniej do emerytury lub spłacania kredytu. Podejście do nieuchronnych zmian obrazuje także szerzej nasze nastawienie do życia.

Z nowym rokiem nowym krokiem

realizacja postanowień noworocznych

Zmiana daty to częsty impuls do refleksji nad życiem i analizy - z czego jesteśmy zadowoleni, a co warto byłoby zmienić. Choć badania dowodzą, że tylko 8% z nas dotrzymuje noworocznych postanowień, to na pewno zawsze warto próbować, może to właśnie ty czytelniku jesteś w tym wąskim gronie. A nawet jeśli nie uda ci się być konsekwentnym przez dwanaście miesięcy, to nawet kilkutygodniowe próby przyniosą pozytywne skutki.

Jak je dotrzymać

postanowienia na 2022

Aby dotrzymać postanowień, upewnij się że są one:
- realne do spełnienia - nie decyduj się na zmiany typu: "nie będę nigdy krzyczeć" albo "każdy dzień zacznę od godzinnego joggingu" - spróbuj powziąć cel, który wiesz, że jest możliwy do spełniania także w trudniejszych dniach
- konkretne - dokładnie sprecyzuj, abyś mógł się z tego przed sobą rozliczać, zbyt ogólne deklaracje nie mają szans powodzenia (na przykład: "będę się lepiej odżywiać", lepiej byłby "nie będę pić napojów gazowanych i zmienię pieczywo na pełnoziarniste")
- ograniczone co do liczby - lepiej skupić się na maks kilku sferach, które chcemy zmienić, niż od razu poruszyć kilkanaście tematów
- zapisane - wystarczy kartka przyklejona na lodówce. Możesz się wspomóc także notatką w telefonie komórkowym lub ładną deklaracją oprawioną w ramkę.

Postanowienia noworoczne o charakterze cyklicznym - użyteczne tipy

planowanie postanowień noworocznych

Jeśli postanawiasz sobie, że w każdy poniedziałek spędzisz na pływalni, lub co drugi dzień tygodnia przeznaczony będzie na naukę hiszpańskiego to warto zadbać o przypominajki. Może nimi być alarm w telefonie lub kalendarz, w którym zaznaczone będę kolejne wyzwania. Kalendarze w dowolnej postaci są nieodzownym elementem postanowień. Warto zaopatrzyć się także w notesy zamykane na gumkę, które możemy wszędzie ze sobą zabrać i utrwalić na gorąco to co ważne.

Jeśli spóźniłeś się z deklaracją na ten rok, to nie czekaj, każdy dzień to okazja do zmian w życiu. A w kalendarz na rok 2022 możesz zawsze wpisać kolejne.

eko-gadzety-firmoweZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00