Gdzie na wakacje w 2022 roku - najlepsze destynacje wakacyjne

2021-06-17

Podróżowanie w 2022 roku - nowa forma aktywnego wypoczynku 

wakacje 2022 - aktywny wypoczynek

Jeszcze jesienią 2019 roku mało kto z nas mógł przypuszczać co przyniesie kolejny 2020 i 2021 rok. Pandemia mocno zmieniła nasze życie w tym sposób spędzania wolnego czasu i podróżowania. Wielkie kompleksy hotelowe i zatłoczone miasta ustąpiły miejsca pod względem popularności niewielkim ośrodkom położonym blisko natury. Coraz więcej z nas wybiera aktywny sposób wolnego czasu - wycieczki rowerowe, biwak na łonie natury czy piesze wycieczki. Czy ten trend się utrzyma i jaki pod tym kątem będzie nadchodzący 2022?

Wydaje się że wraz z zmniejszaniem obostrzeń epidemicznych oraz postępującą akcją szczepień do łaski powróćą tak popularne city-braki a także zorganizowane wycieczki. Świadczą o tym chociażby dane rezerwacyjne operatorów morskich linii rejsowych - wycieczki na 2022 rok są już praktycznie wyprzedane. Niestety przyjdzie nam za nie również zapłacić dużo więcej niż w okresie przed pandemią. Być może wiele osób które zakosztowały podróżowania na własną rękę i noclegów “pod chmurką” pozostaną wierni nowemu sposobowi spędzania urlopu, jednak najpopularniejsze wydają się wciąż pobyty hotelowe i podróże samolotem.

Dokąd pojechać w 2022 roku - najpopularniejsze kierunki

najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2022

Bliskość morza, wspaniała aura, szybka podróż samolotem oraz dobra kuchnia - wszystko to sprawia że pozycja krajów leżących nad Morzem Śródziemnym wśród najpopularniejszych kierunków podróży jest niezagrożona. Kusi szczególnie Grecja która oprócz pięknych plaż oferuje również ciekawe miejsca do zwiedzania. W czołówce na pewno znajdzie się też Turcja, Bułgaria, Hiszpania i Albania. Popularność afrykańskich krajów śródziemnomorskich zależy w dużej mierze od stabilności politycznej w regionie a tę w 2022 roku trudno na razie przewidzieć. Jeśli obostrzenia epidemiczne zostana całkowicie zniesione w 2022 roku i wzrośnie łatwość podróżowania liczymy również na skok popularności kierunków egzotycznych - Malediwów, Meksyku, Dubaju czy Wsyp Zielonego Przylądka. 

Coraz bardziej luksusowe wakacje Polaków

W 2022 roku spodziewamy się dalszego wzrostu noclegów wysokim standardzie. Już w tym roku ponad 42 procent Polaków wybierając urlop zagraniczny zdecydowało się na hotel czterogwiazdkowy a 32 procent pięciogwiazdkowy. Jeśli już wyjeżdżamy nie oszczędzamy na standardzie i luksusach. Wielu z nas nie pojechało na urlop przez cały 2020 rok i teraz mamy do czynienia z opóźnionym popytem. Prognozujemy że zdecydowanie najpopularniejszą formą standardu będzie all-inclusive. 

Jak zaplanować urlop w 2022 roku?

planowanie urlopu 2022

W przypadku planowania urlopu ważnych jest kilka kwestii. Pierwszą z nich jest termin wyjazdu - czy będziemy chcieli wyjechać w czasie wakacji szkolnych czy może ze względu na sytuację rodzinną możemy sobie pozwolić również na wyjazd poza sezonem wakacyjnym. Wtedy zwykle mniej zapłacimy za nasz urlop a pogoda na początku czerwca czy września w rejonie Morza Śródziemnego jest zwykle bardzo dobra. Jeśli kalendarz książkowy którego używacie zawiera planer urlopów warto wykorzystać go do zaplanowania wypoczynku. Nasz urlop zależy często od urlopów innych osób w pracy, dlatego  dobrym rozwiązaniem byłoby również wspólne planowanie wyjazdów na wiszącym w biurze kalendarzu trójdzielnym. Wykorzystanie świat wolnych od pracy pozwala łatwo zwiększyć długość wypoczynku. Przykładowo majówka 2022 wypada bardzo korzystnie gdyż 1 maja jest w poniedziałek a 3 maja wypada środa co pozwala nam zaplanować urlop od 29 kwietnia do 7 maja wykorzystując jedynie 3 dni urlopu. Życzymy miłego planowania, ciekawych wakacji i wypoczynku w 2022 roku.

notesy-z-logo-firmyZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00