2022 - chiński Rok Tygrysa

2022-01-19

chinski-rok-tygrysa

Astrologia dla Chińczyków zawsze była bardzo istotnym elementem. Tak też powstał Chiński system kalendarzowy, który mocno różni się od europejskiego. W dawnych czasach wierzono, że wszechświat funkcjonuje na zasadzie yin yang oraz składa się z 5 żywiołów. Poznaj szczegóły czytając nasz artykuł!

Czym jest chiński kalendarz

Nowy rok chiński (inaczej nazwany Księżycowym lub Festiwalem Wiosny) jest to naprawde ważny czas dla mieszkańców Azji. W odróżnieniu od Sylwestra, którego obchodzimy tylko jedną noc, tutaj celebrowanie trwa około 16 dni. Świętowanie kończy się Dniem Latarni, który wypada 15 dni po nowo zaczętym roku. Jest to jedno z najstarszych świąt w Chinach, które przypada zawsze w pierwszą pełnię księżyca. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów podczas tego święta są lampiony i latarnie, które zostają na ulicach w formie dekoracji jeszcze przez miesiąc.

Kalendarz księżycowy od samego początku opierał się na fazach księżyca oraz obserwacji słońca. Daty są dość ruchome więc, rozpoczęcie roku kalendarzowego nie zaczyna się typowo od 1 stycznia. W aktualnym przypadku rok Tygrysa zaczynamy 1 lutego 2022, a kończymy 21 stycznia 2023. Kalendarz chiński obejmuje 12 znaków zodiaków różniących się od standardowych znaków astronomicznych, które wszyscy dobrze znamy. Obejmuje 12 zwierząt a są to: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Do sprawdzenia jakim zwierzęciem jesteśmy, potrzebujemy podać nasz rok urodzenia a nie miesiąc.

Kalendarz składa się z sześciu dziesięcioletnich cykli reprezentowanych przez 12 zwierząt ale i 5 żywiołów. Należą do nich: drzewo, ogień, metal i woda. Występują one właśnie w takiej kolejności. Tak więc, każdemu z nas poza zwierzęciem przypisany jest też żywioł.

Co przyniesie nam rok Tygrysa

Rok Tygrysa - długo wyczekiwany przez wszystkie znaki zodiaku. W odróżnieniu od poprzedniego, który symbolizował spokój, ten bardziej stawia na zmiany i chęć działania. Sam Tygrys jest symbolem osiągnięć, determinacji, siły, odwagi i nie boi się stawić czoła zagrożeniu. Jest wierny swoim myślom i będzie dzielnie bronił swojego przekonania - przez co czasem bywa nerwowy i uparty. Ludzie spod tego znaku są entuzjastami, którzy swoją energią będą przyciągać innych. Świetnie też nadają się do wymyślania nowych pomysłów, które mogą okazać się być fenomenalne. Takie osoby dobrze poradzą sobie w firmach w których ceni się kreatywność. Znakomicie też sprawdzą się w roli artysty, czy sportowca dzięki swojej sile ducha.

Sam rok to znak gwałtownych zmian i nieoczekiwanych zwrotów akcji, głównie dla osób które są właśnie spod tego znaku zodiaku. Dla niektórych może to być czas na podjęcie ryzyka i przezwyciężenie lęków. Za chwile tygrys będzie znajdować się w żywiole wody, która jest symbolem zmienności, ale i symbolizuje problem z przezwyciężeniem trudności. Warto spojrzeć na rok pozytywnym okiem, gdyż mimo, iż woda jest ciężka do okiełznania, to siła i upartość Tygrysa może nam pomóc dotrzeć do upragnionego celu.

Jak wykorzystać rok Tygrysa w firmie

nowe-osiagniecie-w-pracy-rok-tygrysa

Z powyższego opisu wynika, że będzie to dość zwycięski rok pełen nowych zmian. Podobnie wielu pozytywów mogą spodziewać się pracownicy, którym determinacja Tygrysa może pomóc przy stworzeniu kreatywnej prezentacji, która zaskoczy kolegów z pracy. Jest to również najlepszy czas by stworzyć nowy plan na rozwinięcie firmy. Warto zastanowić się nad nowymi kreatywnymi formami, które pomogą nam zareklamować firmę. Można wykorzystać ten rok z nadzieją o lepsze korzyści naszych wyborów na przykład poszerzając nasze usługi i reklamując je w nowej odsłonie. Ten czas po prostu świetnie nadaje się by wprowadzić różne nowe pomysły. Wykorzystaj rok tygrysa! Jest to czas na odświeżenie marki jak i biura. Można również pomyśleć o organizacji stanowiska pracy gdzie najlepiej sprawdzą się teczki reklamowe, wraz z papierem firmowym. W tym roku osiągnięć, można zdecydować się na wyjazd służbowy na targi biznesowe, gdzie bardziej uda nam się zareklamować nowe oferty naszej firmy. Dobrym pomysłem w takim wypadku jest zaopatrzenie się w gadżety reklamowe oraz długopisy firmowe

Kalendarz chiński mocno różni się od typowego kalendarza. Zawiera on bowiem opis każdego dnia pod kątem żywiołu jak i zwierzęcia. Jeśli stawiamy na tradycyjny kalendarz w którym możemy wszystko zaplanować, polecamy w takim wypadku klasyczny kalendarz książkowy

 kalendarze-ze-swietami-euZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00