Kalendarz akademicki - sposoby na organizację i naukę

2022-01-28

kalendarz akademicki

Nowy rok to kolejne zmagania studentów. Sesje, egzaminy, terminy oddania projektów, a nawet różnego rodzaju spotkania - ciężko to wszystko zapamiętać. Zwłaszcza jeśli wypada nam kilka zajęć jednego dnia,  w tym kilka projektów do przygotowania. Do pełnej organizacji z pomocą przychodzą kalendarze! 

Dlaczego kalendarze pomogą w organizacji studenta?

Powodów jest naprawde wiele. Głównym jest oczywiście pomoc w zapamiętaniu i zaplanowaniu tygodnia. Życie akademickie jest wypełnione masą obowiązków. W natłoku pracy, ciężko jest zapamiętać każdą rzecz, którą musimy przygotować. Załóżmy, że w poniedziałek mamy 5 zajęć i na każde z nich musimy wykonać projekt. Dobrze jest więc, na bieżąco zapisywać daty oddania prac, w momencie gdy się o nich dowiemy. Kolejne dni mogą wyglądać podobnie jeśli chodzi o natłok obowiązków. Jeśli jednak będziemy o nich pamiętać,  nie tylko pokażemy się od rzetelnej strony naszym wykładowcom, ale i nie będziemy mieć żadnych zaległości. Zapisywanie dat egzaminów pomoże też w organizacji planu nauki, dzięki czemu student jest w stanie nauczyć się spokojnie na test a nie odkładać “wkuwania” na ostatni moment. Nie tylko daty egzaminów są warte zapisania, ale również plan zajęć. Na nowy semestr, czyli w lutym, każda grupa dostaje całkowicie zmieniony plan, dlatego warto się teraz zaopatrzyć właśnie teraz w kalendarze.

Studia są przed wstępnym przygotowaniem do dorosłości, kiedy to wyjeżdża się do innego miasta i wszystko musimy zaplanować. Kalendarz świetnie potrafi pomóc w organizacji dnia, nie tylko pod kątem nauki. Można w nim zapisywać nawet codzienne rzeczy, jeśli boimy się, że o nim zapomnimy. Może to być nawet robienie zakupów. Ten przedmiot to must-have każdego studenta!

Dobór kalendarza 

Jak już wiemy, kalendarz najlepiej sprawdzi się do organizacji pracy studenta. Ważny jest jego dobór w zależności od potrzeb. Dla studenta najlepiej sprawdzi się kalendarz książkowy - czyli podręczny. Dzięki swoim małym rozmiarom, świetnie nadaje do noszenia w torbie, dzięki czemu możemy nosić go na każde zajęcia. Są różne rodzaje układu stron, zaliczamy do nich dzienne, tygodniowe lub tygodniowo - notesowe. Wyboru każdy może dokonać indywidualnie w zależności ile potrzebujemy dodatkowego miejsca na zapiski. Kalendarz dzienny może się świetnie sprawdzić, kiedy student chce zapisać wszystko bardzo szczegółowo z podziałem na godziny. Na przykład od godziny 16:00 do 18:00 - nauka na kolokwium, 18:00 - 19:00 - wykonanie projektu graficznego. Dobrze jest przemyśleć ile czasu chcemy poświęcić na dany przedmiot. Dlatego używanie notesu w kalendarzu może się świetnie nadawać do rozpisania efektów naszej pracy.

Organizacja miejsca pracy

kalendarz_ksiazkowy_nauka

Dzięki kalendarzom student jest w stanie zapamiętać terminy egzaminów, ale i może zagospodarować czas by zdążyć się na wszystko nauczyć. Studia wymagają od nas dużego zapału do nauki, dlatego tak ważna jest organizacja. Do skrupulatnej nauki każdy student powinien zadbać o swoje miejsce pracy. Porządek na biurku oraz dodatkowe przedmioty ułatwiające naukę, na pewno przyniosą pozytywne rezultaty. Co jest więc ważne? Segregacja i uporządkowanie przedmiotów których używamy do nauki. Najlepiej jest schować wszystko co może nas rozpraszać, jak na przykład telefon. Na biurku za to powinny leżeć tylko przedmioty używane do nauki - podręczniki, notesy, długopisy. Dobrze jest też zaopatrzyć się w przedmioty które ułatwią studentowi efektywną pracę przy zadaniach. Dobrą opcją jest trzymanie na biurku biuwaru czyli podkładki. Papier ma w sobie miejsce na notatki, ale i kalendarz na cały rok, dzięki czemu możemy robić zapiski, ale i szybko sprawdzić datę.  


Różnego rodzaju  kolorowe podkreślenia to kolejny sposób na dobrą organizację pracy, ale i zwiększenie efektywności nauki. Kolor sprawia, że zwracamy na coś większą uwagę, dzięki czemu szybciej możemy zapamiętać informacje. Metoda ta jest również stosowana w kalendarzu podczas podkreślenia wagi daty którą chcemy zapamiętać. Najczęściej używa się do tego koloru czerwonego, gdyż mocno zwraca na siebie uwagę. Można jednak stosować inne kolory jak zielony, żółty, niebieski jednak nie wywołają one takiej reakcji jak czerwień. Kolorów można używać na różne sposoby, nie tylko za pomocą zakreślacza czy długopisu. Można użyć samoprzylepnych znaczników, które możemy dokleić w dowolnie wybranym miejscu. Ich zaletą jest, możliwość dodatkowego zapisu informacji. Przy nauce jak i w kalendarzu znajdzie podobne zastosowanie, czyli wyodrębnienia ważnych informacji. Można napisać na karteczce “WAŻNE!” i przykleić przy dacie. To kolejny sposób na większe zwrócenie naszej uwagi. Takie znaczniki można znaleźć nawet w kalendarzach biurkowych . Stawiając je na biurku mamy szybki podgląd na daty, ale i dostęp do kolorowych znaczników i notesu.

kalendarz_biurkowy_lux

Każdy uczy się na swój własny sposób, przeważnie robiąc to w ciszy. Jednak niektórzy nie potrafią się skupić w totalnym milczeniu i potrzebują by leciała jakakolwiek melodia w tle. Zalecane jest słuchanie spokojnej muzyki, która nie odwraca naszej uwagi. Dobór gatunku muzycznego jest oczywiście indywidualny, lecz preferuje się słuchanie muzyki klasycznej lub relaksującej. Sporo osób zachwala również melodii używanych do gier. I tutaj najbardziej polecanymi są tła muzyczne z gry “Mario” oraz “Sims”. Praca przy tych utworach poprawia koncentrację, przyspiesza pracę oraz zwiększa efektywność nauki. Dlaczego więc nie spróbować?

Podsumowując, bardzo ważne w życiu studenta jest dobra organizacja do którego najlepiej sprawdzą się kalendarze, gdzie możemy zaplanować każdy swój dzień.

kalendarze-firmoweZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00