Kalendarz dni nietypowych - najciekawsze daty

2022-03-22

grupa cieszących się ludzi

Święta wypadają tylko raz na rok przez co musimy czekać kolejne 12 miesięcy aby powtórzyć dany dzień. Podobnie jest z naszymi urodzinami, dniem matki itp. Prawda jest jednak taka, że na każdy dzień przypisane jest jakieś święto - czasem bardzo nietypowe. Wybraliśmy kilka najbardziej zaskakujących świąt na rok 2022, poznaj je w tym artykule. 

Co to jest kalendarz świąt nietypowych? 

Tak jak nazwa wskazuje, jest to zbiór świąt dziwnych i wymyślnych. Kalendarze mają wiele form, przeznaczonych dla konkretnej grupy docelowej. Już pisaliśmy o kalendarzu wędkarza czy kalendarzu tanecznym lecz, ten jednak najmocniej się wyróżnia. W odróżnieniu od wcześniej przytoczonych kalendarzy, może on zaskoczyć każdego! Każdy dzień jest całkowicie innym świętem, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie tylko osoby mogą mieć święto, ale także zwierzęta ale co najbardziej ciekawe - przedmioty czy jedzenie. Nie są to jednak święta które trzeba obchodzić, bardziej traktuje się je jako ciekawostka. Jednak są takie dni, które mogą więcej znaczyć dla specyficznej osoby. Powiedzmy dzień psa może bardziej zainteresować osobę co posiada swojego pupila. Wtedy można ten dodatkowy dzień wykorzystać na małe świętowanie ;)

Zbiór najbardziej ciekawych dat na 2022

Ciężko było wybrać najbardziej zaskakujące święta z długiej listy na cały rok. Przedstawiamy kilka najbardziej naszym zdaniem ciekawych dat.

Święta nietypowe potrafią wypadać nawet kilka na jeden dzień. Nie do końca zna się genezę powstania większości z nich ani dlaczego marchewka ma swój dzień a inne warzywo już nie. Niektóre dni da się jednak wyjaśnić, są to przeważnie międzynarodowe święta osoby która mocno przyczyniła się w historii. Tutaj może być to święto Darwina (12 lutego) czy dzień Nikoli Tesli (10 lipiec). Osoby zasłużyły się dzięki swoim dokonaniom, dlatego przypisanie im osobnego święta jest jak najbardziej zrozumiałe. Nawet miłośnicy zwierząt mogą poświętować, celebrując dzień swoich pupili. O światowym dniu kota (17 lutego) mówi się z roku na rok coraz głośniej, przez co nie można już go zaliczyć do dnia nietypowego. Niektóre postacie z filmów czy gier które odgrywają dużą rolę w podkulturze również dostały swoje osobne święto. Tutaj są to głównie postacie takie jak Kubuś Puchatek (18 stycznia) czy Harry Potter (2 maja). 

kot i pies

Zapisuj wszystkie ważne daty!

Niektóre daty warto zapamiętać a do tego idealnie nada się zapisanie ich w kalendarzu książkowym. Daty świąt nietypowych nie są zapisywane standardowo w kalendarzu, dlatego jeśli chcemy pamiętać o jakimś konkretnym dniu, wtedy trzeba zapisać to ręcznie. Warto zapoznać się z całą listą tych dni, niektóre z nich warto obchodzić tak jak na przykład dzień bez telefonu (15 lipca) czy dzień przytulania (21 stycznia).

kalendarze-firmoweZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00