Jak zrobić własny notes handmade

2022-03-30

przybory do notesu handmade

Notes może nam się mocno przydać, podobnie jak kalendarze książkowe. W każdym domu czy pracy musi leżeć przynajmniej jeden notes. Jego praktyczność pozwala nam przeznaczyć go do jakiejkolwiek pracy. Notatki ze szkoły? A może przepisy kucharskie? Wszystko co chcesz by było w jednym miejscu. Notesy handmade wyróżniają się tym, że potrafią być bardzo oryginalne. Wszakże robimy je sami i wszystko zależy tu od nas. Przedstawiamy więc mały "przepis" na podstawowe wykonanie takiego notesu.

Co nam będzie potrzebne? 

W pierwszej kolejności, musimy się zastanowić do czego chcemy przeznaczyć nasz notes. Wtedy będziemy mogli wykreować go stylistyczne do jego przeznaczenia. Jeśli chodzi o przedmioty fizyczne:

Jak wykonać notatnik handmade?

Przejdziemy teraz do samej realizacji. Najpierw musimy zdecydować jaki format będzie miał nasz notes. Przeważnie robi się go w formacie jak szkolny zeszyt - czyli A5 - 148 x 210 mm. Kartki które przeznaczamy na środek mogą być puste, lub w kratkę bądź linię. To już zależy od przeznaczenia notesu. Kratkę możemy wyrysować sami, lecz zajęło by to masę czasu, dlatego można zakupić osobne kartki w kratkę lub wyciągnąć je z zeszytu szkolnego. Puste strony bardziej nadadzą się do szkicownika, a w kratkę do notatek. Następnie musimy wyciąć dziurki w naszym środku. Do tego przyda nam się dziurkacz albo bindownica. Ważne jest też umiejscowienie naszych dziurek. Jeśli chcemy otwierać nasz notes poziomo, to muszą znaleźć się na górze kartek, a po boku kiedy chcemy go otwierać poziomo.

Następnie zajmiemy się okładką. To twój projekt, więc może się na nim zanaleść wszystko co chcesz. Możesz przeznaczyć grubszą kartkę na której narysujesz swój projekt. Żeby było to widoczne, najlepiej to zrobić farbami albo markerami. Można wykonać naszą okładkę w bardziej trójwymiarowy sposób. Tutaj dobrze wyglądałoby to na drewnie, na którym przyklejamy różne elementy takie jak rośliny, materiały, wycinki z gazety. To będzie swojego rodzaju kolaż kreatywny. Naszą okładkę możemy też obkleić w całości materiałem. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od nas i od naszej wyobraźni. Projekt musimy wykonać wcześniej przed łączeniem, potem moglibyśmy mieć trudności. Dobrze jest też przeznaczyć grubszy papier na sam koniec kartek jako tył naszego notesu. Nada mu to sztywności oraz ułatwi funkcjonowanie. 

szycie notesu

Z powodu, że notes składa się głównie z okładki i środka w postaci kartek, mając już te elementy możemy przejść do łączenia. Tutaj podobnie jak wyżej. Jest na to wiele sposobów. Pierwszy - najmniej trwały który może nam się rozlecieć - przyklejenie każdej kartki osobno w miejscu naszego grzbietu. Do tej metody nie musimy nawet dziurkować. Jednak klej nie jest tak wytrzymały i skuteczny jakościowo oraz zabierze nam sporo czasu. Polecamy 2 inne metody, które są stosunkowo proste a mają dobry, solidny efekt. Zszywanie całości za pomocą grubej nici. Metoda będzie wyglądać idealnie w kompozycji z trójwymiarowym kolażem na okładce. Wystarczy że zszywamy całość jedną grubą nicią w miejscach dziurkowania. Jeśli nie wiemy jak to najlepiej zrobić, proponujemy poszukać odpowiednich tutoriali na google czy youtube wpisując frazę “jak zszyć karki szkicownika/notesu” lub “szew koptyjski”. I ostatnia propozycja, najbardziej trwała, czyli przy użyciu specjalnej spirali do bindowania. Tutaj musimy włożyć spiralę w nasze dziurki, które musimy przycisnąć, najlepiej przy pomocy bindownicy. I tak mamy gotowy projekt z którego możemy w pełni korzystać ;)

Jeśli interesuje was również stworzenie własnego kalendarza ze zdjęciami, zapraszamy na nasz osobny artykuł.

notesy-firmowe-z-logoZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00