Kalendarz podróżnika - co warto wiedzieć

2022-04-06

Marzec to okres kiedy przyroda pomału budzi się do życia a na dworze zaczyna być cieplej. Jest to czas kiedy podróżnicy zaczynają planować i organizować swoje wycieczki, ale nie tylko oni. Każdy może urządzić sobie wyprawę nawet na zwykły spacer w nieznane tereny. Dobrze, do takiej podróży się przyszykować, z pomocą przychodzi kalendarz. 

przygotowanie na podróż

Podstawowe rzeczy do podróży

W zależności od miejsca naszej podróży musimy się odpowiednio przyszykować. Poza organizacją nie możemy zapomnieć o kilku przydatnych przedmiotach. 

Zaplanuj swoją podróż

robienie notatek na podróż

Poza dokumentami i podstawowym bagażem ważny też jest plan i organizacja. Tutaj z pomocą przychodzi kalendarz książkowy bądź notes, którego możemy użyć jako planera. Plan podróży jest ważniejszy niż sam bagaż, zwłaszcza jeśli chcemy wybrać się do innego kraju. Taki wyjazd wtedy trzeba zaplanować najlepiej kilka miesięcy wcześniej. Czas na znalezienie samolotu jak i odłożenie odpowiedniej kwoty na wyjazd wiąże się z czasem. Rezerwacja hotelu oraz lotu kilka miesięcy przed może być o wiele tańszą opcją niż robienie tego przed samym wylotem. Dlatego dobrze jest mieć taki kalendarz i zapisywać w nim plan działania na konkretny dzień. Można go również wykorzystać do organizacji zajęć już na czas pobytu. Wtedy mamy pewność, że o żadnej atrakcji nie zapomnimy. Dzięki temu też możemy rozplanować dokładną trasę i czas spędzania czasu w określonym miejscu. Należy również sprawdzić dokładne zasady poruszania się po wyznaczonym obiekcie lub kraju. Zwłaszcza teraz w okresie pandemicznym jest to ważne. Oczywiście planowanie jest ważne i przy długim wyjeździe jak i przy zwykłym weekendowym spacerze. Będąc na udanej wyprawie, dobrze by było na bieżąco zapisywać swoje odkrycia albo nawet adres do restauracji, w której podali nam naprawdę smaczny posiłek i nie chcemy o niej zapomnieć.

Ciekawe formy na pamiątkę z podróży

Pasjonaci podróży lubią gromadzić wszelkie pamiątki i wspomnienia w jednym miejscu. Wiadomo, że najlepiej do zapamiętania ważniejszych wydarzeń i wypraw sprawdzają się zdjęcia albo filmy. Mamy możliwość pozostawienia zdjęć w telefonie, lecz są też inne metody na upamiętnienie naszej podróży. Po zrobieniu odpowiedniej liczby zdjęć, należy je wtedy tylko wydrukować. Można przeznaczyć wcześniej wspominany notes do zrobienia handmade albumu na zdjęcia z danej wyprawy. Inną alternatywą jest stworzenia fotokalendarza lub fotoksiążki. Jest to na pewno świetny rodzaj pamiątki. Można wykorzystać kilka zdjęć z danej wyprawy na dany miesiąc. W ten sposób twoje wspomnienia zostaną z Tobą widoczne  przez cały rok! Można wykonać taki kalendarz samemu lub zamówić wysyłając swoje zdjęcia do dalszej obróbki. 

kalendarze-ksiazkowe-projekt-firmowyZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00