Pomysły na DIY dla dziecka

2022-05-04

Dzieci mają wielką wyobraźnie i potrafią ją wykorzystać tworząc swoje własne zabawy. Twórczość dziecka potrafi mocno zaskoczyć, czasem jednak można podsunąć im pomysł na zajęcie. Można zaproponować stworzenie DIY, jak na przykład kalendarz.

zabawa dzieci na dworze

Wiele możliwości z papieru

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony na świeżym powietrzu. Dzieci szczególnie lubią bawić na dworze wraz z rodzicami bądź znajomymi. Czasem jednak pogoda nie pozwala na wspólne wyjście. Wtedy trzeba wymyślić jakąś alternatywę do wykonania w domu. Jest wiele możliwości jednak my skupimy się na zabawie plastycznej. Z jednego papieru można stworzyć naprawdę wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Przykładowe propozycje:

dziecko składa papierowego indyka

Do każdej z tej czynności może nam wystarczyć tylko papier w różnych kolorach z narzędziami plastycznymi (kleje, kredki, nożyczki). Pamiętajmy jednak, że im więcej przyborów mamy do dyspozycji tym zabawa może być ciekawsza.

Stworzenie własnego kalendarza

Papier ma naprawdę wiele zastosowań i może stać się głównym elementem zabaw wykonywanych przez dziecko. Chcemy przedstawić trochę bardziej wymagające zadanie, które może zająć malucha na kilka dni a nawet tygodni. Jest to stworzenie kalendarza, do powieszenia na ścianę. Najciekawszy byłby wieloplanszowy który wyróżnia się różną grafiką na każdy osobny miesiąc. Z pomocą rodzica dziecko może wykonać naprawdę świetną pracę którą będzie można podziwiać cały rok. Wykonanie takiego projektu można traktować bardzo indywidualnie. Najlepiej jest nie ograniczać swojej wyobraźni tworząc takiego typu projekty. Najprostszym pomysłem będzie po prostu stworzenie 12 (+ 1 na okładkę)  rysunków które będzie można wykorzystać jako ilustracja na każdy miesiąc. Rysunki mogą się wyróżniać, oraz przedstawiać rzeczy związane z danym miesiącem. Przykładowo, grudzień: choinka, mikołaj, śnieg. Na miesiąc swoich urodzin można narysować siebie ubranego w urodzinowy kostium. Aby urozmaicić swoje projekty można pokusić się o dodanie brokatu, doczepianych kółek z wełny itp. Dzięki temu projekty kalendarza będą trójwymiarowe. Należy też pamiętać o miejscu na kalendarium, które można wypisać pod ilustracjami bądź wydrukować i przykleić.

Taka forma spędzania czasu na pewno pochłonie dziecko na kilka dni. Własnoręczny kalendarz to też świetny pomysł na prezent dla rodzica, lub na zbliżający się dzień matki ;) Prezenty robione własnoręcznie traktowane są inaczej, są bardziej wartościowe, zwłaszcza te robione przez dzieci. Więcej szczegółów o robieniu kalendarza można znaleźć w naszym artykule.

kalendarze-firmowe-drukowaneZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00