Kiedy zamawiać kalendarze firmowe 2025?

2022-05-18

Wielu pracowników firm zastanawia się, kiedy zamawiać kalendarze dla swoich firm na kolejny rok. Zwykle odkładamy tę decyzję na sam koniec roku. Niestety zawirowania na rynku papieru sprawiły, że w tym roku lepiej zamówić je dużo wcześniej. W poniższym artykule opiszemy, jak wygląda proces zamawiania kalendarzy i dlaczego nie warto zwlekać.

Jak wygląda ilość zamawianych kalendarzy firmowych w poszczególnych miesiącach?

W naszym przypadku najbardziej obfity jest okres jesienno-zimowy. Jest to zdecydowanie sezon kalendarzowy, kiedy każdy chce być przygotowany na następny rok. Przez zwiększone zainteresowanie zwłaszcza w listopadzie, praca nad projektami trwa zdecydowanie dłużej. Nasi graficy przykładają się jakościowo do każdego zamówienia i potrzebują czasu na jego zrealizowanie oraz dokonanie ewentualnych poprawek. Wydłuża się też czas oczekiwania na wydruki. Papiernie w tak przepełnione zamówieniami miesiące często nie są w stanie wystarczająco szybko uzupełnić stany magazynowe papieru. Niżej przedstawiamy tabele z wykresem ilości zamówień na dane miesiące.

tabela zamawianych kalendarzy

Kalendarze książkowe - 2024 i 2025 - jak będzie wyglądał rynek kalendarzy w kolejnym sezonie?

Zeszłoroczny popyt przebił wszelkie oczekiwania rynku, a brak papieru ograniczył sprzedaż u innych producentów kalendarzy. W związku z tym mieliśmy rekordowy rok i postanowiliśmy nieznacznie zwiększyć wolumen dostępnych kalendarzy książkowych. Aktualnie mamy naprawdę szeroki wybór układów, kolorów i opraw, które również chcemy powiększyć. Przez zwiększone zainteresowanie szybciej schodzą nam różne warianty kalendarzy. Najbardziej popularne Viviella, Nebraska, BabyFace są w przeciągu grudnia w zasadzie niedostępne w najbardziej popularnych formatach. Również spodziewamy się dużego popytu w tym roku, dlatego mocno sugerujemy zamówienia we wrześniu lub najpóźniej w październiku, by mieć wybór wśród większości opraw. W poprzednim roku, problemy z papierem nie były aż tak duże, ale mimo wszystko już pojawiały się pierwsze braki na stanach magazynowych w listopadzie. Zamówienie kalendarzy wcześniej też ułatwi pracę naszym grafikom, którzy będą mogli poświęcić więcej czasu na ukończenie projektu.

Kalendarze trójdzielne 2024 i 2025 - wnioski dla rynku kalendarzy w Polsce

Warto też zauważyć, iż dodatkowe problemy mogą wynikać z aktualnego braku papieru.  Ceny papieru mocno poszły w górę. Dotyczy to nie tylko drukarni, ale również papieru biurowego, opakowaniowego, a nawet toaletowego. Głównym powodem jest zmniejszenie importu papieru z Azji oraz zwiększenie cen celulozy. Wyjaśnienie głównego powodu takiej sytuacji nie jest jednoznaczne. Mówi się, że to przez ożywienie gospodarki w 2021 roku. Nie można zapomnieć, że sytuacja pandemiczna w ciągu 2 lat zmniejszyła łańcuch dostaw wszelakich produktów. Teraz papier pozyskuje się od krajowych i europejskich dostawców. Problem głównie dotyczy hurtowni i drukarni, które potrzebują dużego nakładu papieru i przez dłuższy i ograniczony czas dostawy mogą pojawić się problemy z dłuższym oczekiwaniem na zamówienie. Aktualna wojna na Ukrainie również ma wpływ na podaż papieru. 

dostarczenie przesylki

W zeszłym roku udało nam się zrealizować wszystkie zamówienia na kalendarze trójdzielne, jednak ze względu na długi czas oczekiwania na surowiec terminy realizacji były dłuższe niż zwyczajowe 7 dni, a czasem przekroczyły 14 dni. Kiedy dostawaliśmy zamówienia w połowie grudnia, czas dostawy mógł się wydłużyć tak, że klient nie był w stanie otrzymać zamówień przed końcem roku. Firmom zależy by, kalendarze były przygotowane najpóźniej w grudniu, dlatego zdecydowanie polecamy szybszą decyzję na złożenie zamówienia. Produkcję kalendarzy zaczynamy w okresie wakacyjnym, więc już wtedy można zdecydować się na zakup. Wtedy też dobrze jest zamawiać kalendarze indywidualne, które zajmują najwięcej czasu na produkcję i w okresie zimowym nie jesteśmy w stanie zrealizować takich zamówień w szybkim terminie. W związku tym, by uniknąć niepotrzebnego stresu, sugerujemy zamówienie w tym roku kalendarzy firmowych na 2025 rok już we wrześniu lub w październiku. Dzięki temu będziemy mieć wszystko przygotowane na następny rok. Będzie można je wręczyć pracownikom przed rozpoczęciem roku lub jako upominek podczas wigilii. Na nadchodzący 2025 rok, szczególnie polecamy wcześniejszy zakup kalendarzy ściennych (trójdzielnych, jednodzielnych, wieloplanszowych). 

kalednarze-reklamowe-z-logoZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00