Jak wybrać kalendarze do biura?

2020-08-03

Jak wybrać kalendarze do biura i pracy?

Jak wybrać kalendarze do biura?

Kalendarze biurowe używane są w wielu firmach, urzędach, instytucjach i organizacjach. To bardzo szeroka grupa produktów, które można dobrać do indywidualnych potrzeb - kalendarze ścienne, książkowe, biurkowe i biuwary dostępne w różnych wariantach. Każdy pracownik ceniący dobrą organizację pracy z pewnością skorzysta z tych kalendarzy. Jak wybrać kalendarze do biura?

Kalendarze ścienne do biura

W tym przypadku należy przede wszystkim pamiętać, że zawartość kalendarza ściennego do biura musi być zgodna z etykietą, która obowiązuje w danym miejscu. Nie zawsze właściwe będą kalendarze z prywatnymi zdjęciami czy gotowymi grafikami, które pasują do pokoju. Najbezpieczniejsza będzie wersja minimalistyczna. Z drugiej jednak strony, jeśli etykieta biurowa na to pozwala, można pokusić się o kalendarz z jakimiś pięknymi widokami. Taki kalendarz zapewni dobrą organizację, a przy okazji na pewno uprzyjemni czas pracy, jak również doda pozytywnej energii pomieszczeniu. Można też zdecydować się na zdjęcia z firmowej galerii lub grafiki tożsame z marką. Warto zwrócić uwagę, że mamy spory wybór kalendarzy ściennych do biura - kalendarze wieloplanszowe, kalendarze plakatowe z listwą, kalendarze jednodzielne, kalendarze trójdzielne i kalendarze czterodzielne.

Jakie kalendarze do biura wybrać? Trójdzielne na ścianę

Podręczne kalendarze na każde spotkanie

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kalendarz do biura, pomyśl też o tym, że ogromne znaczenie ma praktyczna strona. Musi być tak zaprojektowany, aby można było w nim rozpisywać zawodowe obowiązki, wpisywać ważne terminy spotkań i deadliny prowadzonych projektów. Przyda się też miejsce na notatki, aby zapisać najważniejsze pomysły i ustalenia, gdy pod ręką zabraknie notesu czy zwykłej kartki. Doskonałe będą tu kalendarze książkowe. Nie bez znaczenia jest wygląd podręcznego kalendarza. Jeśli korzystamy z niego w pracy, powinien być elegancki, tak by dobrze prezentował się na spotkaniu biznesowym i podkreślał nasz profesjonalizm. Czasem nawet takie szczegóły mogą mieć znaczenie. Sprawdzonym i polecanym rozwiązaniem są kalendarze książkowe z drukowaną okładką lub tłoczonym logo, które warto dostarczyć pracownikom jeszcze przed końcem roku.

kalendarze biurowe - jak wybrać te książkowe?

Kalendarze biurkowe i podkłady na biurko

Często w biurach można zobaczyć również kalendarze biurkowe oraz podkłady na biurko (tzw. biuwary). To bardzo przydatne rodzaje kalendarzy. Kalendarze na biurko mają postać piramid, które pozwalają błyskawicznie sprawdzić datę. Służą głównie do planowania bieżących działań. Ponadto dedykowane są pracownikom, którzy często umawiają spotkania lub sami w nich uczestniczą, a także tworzą harmonogramy. Niewielki kalendarz może zawsze być pod ręką, aby móc działać sprawniej, ułatwić sobie organizowanie pracy, sprawdzać i zapisywać w nim terminy. Jeżeli prowadzimy wiele rozmów telefonicznych, pomocny jest też biuwar, czyli kalendarz-podkład, który kładzie się na blat. Taki kalendarz umożliwia nie tylko zapisywanie terminów, ale i sporządzanie drobnych notatek. Jednocześnie wspomaga pracę przy komputerze. Dzięki notowaniu w kalendarzu zamiast na małych karteczkach, które często się gubią, zyskujemy wygodę i pewność, że nic nam nie umknie.

Biuwary - idealne kalendarze do biura

Odpowiednie kalendarze do biura gwarantują doskonałą organizację zadań, która jest podstawą sprawnej i produktywnej pracy. Uwagę zwracają także walory estetyczne biurowych kalendarzy. Pamiętajmy, że mogą być częścią reklamy firmy, umacniać wizerunek i rozpoznawalność marki. Dzięki dużemu wyborowi modeli oraz ich profesjonalnemu wykonaniu można wybrać kalendarz idealnie dopasowany do konkretnych firmy i jej pracowników.