Jak po urlopie wrócić do pracy? Zaplanuj z kalendarzem

2022-08-09

Każdy czeka na wymarzony urlop od pracy. Jest to nasz czas do  wypoczynku i relaksu. Z niecierpliwością czekamy na okres wakacyjny, kiedy to możemy wziąć kilka dni wolnego. Urlop jednak nie trwa wiecznie, a my będziemy musieli wrócić do biura. Dobrze jest więc przygotować się na powrót, aby nie czuć lenistwa, ale i poradzić sobie z zaległą pracą.

Odpowiednio przygotuj się do urlopu

czas urlopu na plaży

W zależności, na jakim stanowisku pracujemy, czekają nas odpowiednie przygotowania. Musimy wszakże poinformować naszych klientów, że w danym okresie nie będziemy dostępni. Oznacza to, że trzeba zaplanować swój wyjazd dużo wcześniej. Takie podejście do wyjazdu pomoże nam również w samej organizacji czasu wolnego: wcześniejszym bookingu miejsca, kupieniu brakujących przedmiotów itp. Pamiętajmy — im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym mniej zapłacimy. Wcześniejsze używanie planera ma więc same zalety. I tutaj przechodzimy do tematu informowania klientów o okresie wypoczynkowym. Najlepiej będzie wcześniej przygotować sobie stopkę w mailu informującą o przebywaniu na urlopie. Można też przygotować wiadomość o danej nieobecności jako automatyczny mail zwrotny. Warto jest wtedy zaznaczyć nasz numer telefonu do kontaktu w sprawach pilnych. Jeśli prowadzimy profil firmowy na facebooku czy posiadamy własną stronę internetową, warto zaznaczyć tam naszą nieobecność. Dotyczy się to głównie osób prowadzących indywidualne firmy jak na przykład zakład fryzjerski. Warto wtedy zaznaczyć na stronie, że aktualnie dana fryzjerka nie będzie przyjmować klientów. Ta forma pomoże też w ograniczeniu telefonów firmowych w czasie urlopu.

Kolejną rzeczą, którą można zrobić przed wyjazdem, jest poinformowanie swoich pracowników o urlopie. Następnie trzeba wyznaczyć, kto będzie wykonywał nasze obowiązki w tym czasie. Każda osoba zajmuje się w firmie czymś innym i w wypadku nieobecności ktoś musi przejąć nowe zadania. Warto więc przeznaczyć dodatkowy czas na małe szkolenie, jeśli jest to czynność, z którą dany pracownik nie miał wcześniej kontaktu.

Żeby nic nas nie zaskoczyło po powrocie, warto jest użyć planera i rozpisać sobie listę zadań, których nie skończyliśmy przed urlopem. Bądźmy przygotowani na pierwszy dzień po urlopie. Jeśli tworzymy jakieś projekty, postarajmy się zakończyć je przed naszymi wakacjami 2023. Tyczy to też innych rzeczy jak spotkania czy rozliczenia. Jeśli możemy je wykonać wcześniej - zróbmy to. Dzięki temu nie będziemy stresować się niewykonanym zadaniem i będziemy mogli cieszyć się swoim wolnym czasem.

Jak wrócić pierwszego dnia do biura po urlopie?

Po urlopie trzeba wrócić do swojej pracy. Jeśli wcześniej udało nam się dobrze zorganizować nasz pobyt oraz powrót, będzie nam łatwiej wrócić do biura. Zazwyczaj urlop bierze się na około 2 tygodnie. Jest to termin nie za długi, ale i nie za krótki. Czas ten daje nam możliwość wypoczynku, ale nie rozleniwi nas dodatkowo. Najlepiej jest odizolować się od wszelkiej pracy, aby poczuć, że faktycznie wypoczywamy. Później czeka nas kolejny rok pracy, dlatego dobrze jest odpowiednio zagospodarować ten czas. Ostatniego dnia urlopu najlepiej zrobić czas dla siebie. Jednak należy pamiętać, że już następnego dnia znowu wracamy do biura. Należy więc wcześniej iść spać, żeby wstać wypoczętym. Zaplanujmy ten dzień tak, aby nic nas nie zaskoczyło następnego poranka.

Pierwszego dnia w biurze w pierwszej kolejności musimy sprawdzić, co działo się przez czas naszej nieobecności. Odnosi się  to do na przykład sprawdzenia mailingu oraz telefonów. Powinniśmy odpowiedzieć na nie w najszybszym czasie. Należy też sprawdzić, czy pracownicy dawali sobię radę z nowo powierzonym im zadaniem. Jeśli opisaliśmy wszystko w kalendarzu, należy sprawdzić, czy mamy jakieś zaległe prace do wykonania.

Kalendarz po urlopie — jak bardzo może się przydać

zaplanuj urlop z kalendarzem książkowym

Najważniejsza rzecz, która może się przydać przy wyżej opisanym planowaniu, jest oczywiście kalendarz książkowy. Ten planer świetnie nada się do zapisania sobie wszystkich informacji, które chcemy pamiętać po urlopie. Jego małe rozmiary pozwalają zabrać go z sobą w plener, dzięki czemu mamy możliwość kontrolowania wszystkiego nawet będąc na wakacjach. Kalendarz po urlopie 2023 zdecydowanie nada się do zaplanowania wszystkiego w każdy konkretny dzień. Może też przydać się w inny sposób. Jest to świetne narzędzie do ogólnego planowania. Dlatego można użyć go do rozpisania samego naszego wyjazdu. W takim wypadku warto mieć 2 egzemplarze kalendarza książkowego, który można przeznaczyć do pracy oraz do własnego użytku. Kalendarz po urlopie na pewno będzie najlepszą możliwą opcją w celach organizacji. Oczywiście kalendarze mają kalendarium całoroczne, czyli możemy z niego korzystać przez 12 miesięcy.

Są też inne wersje, które można użyć na czas urlopu. Nadać może się kalendarz trójdzielny do powieszenia na ścianę w biurze. Pomoże to nam zobaczyć, że jest jakaś ważna informacja zapisana, o której musimy pamiętać. Kalendarz jest duży dlatego jeśli użyjemy koloru możemy dostrzec, że jest coś zapisane nawet z dalekiej odległości.

Życzymy udanego urlopu ;)

kalendarze-firmoweZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00