Biuwary - co to jest i jak można ich używać

2022-09-01

Każdy gadżet firmowy ma swoje określone przeznaczenie. Większość z nich pomaga w zachowaniu porządku w biurze. Dzięki możliwości przygotowania indywidualnego projektu takie produkty można też wykorzystać jako forma reklamy. Nie ma to, jak połączyć coś praktycznego i funkcjonalnego. Jeśli mówimy o rzeczach przydatnych w biurze, na pewno nie można przeoczyć biuwaru!

Co to jest biuwar?

biuwar na biurku

Biuwar - czyli twój osobisty planer biurkowy. Jedno z bardziej potrzebnych gadżetów reklamowych przydających się w dużych firmach i nie tylko. Czym więc jest? Biuwar jest setem wyrywanych kartek, które można położyć na biurku. Jest stosunkowo obszerny, może mieć format A3, a nawet A2. Widnieje na nim całoroczne kalendarium, miejsce na rozplanowanie zadań na cały tydzień oraz miejsce na dodatkowe zapiski. Jest to więc kalendarz z obszernym miejscem na notatki. Miejsca na nim jest na tyle dużo, że można zamieścić na nim dane kontaktowe oraz osobistą grafikę. Tak nasz funkcjonalny produkt może stać się również nośnikiem reklamowym. Jego dużą zaletą jest, iż mimo dużych rozmiarów, nie zajmuje on dużo miejsca. Jest on pewnego rodzaju podkładką, dlatego możemy trzymać na nim notesy, długopisy czy klawiaturę. W celu zapisania informacji należy odsłonić biuwar. Na pewno przyda się w firmie, kiedy to klient zadzwoni, a my chcemy szybko zapisać informację lub wykonać notatkę. Ten gadżet reklamowy właśnie na to pozwoli! Bez konieczności dodatkowego szukania czy otwierania kalendarza.

Jak można stosować podkłady na biurko?

planowanie na biurku firmowym

Dużym atutem tego produktu, jest zbiór informacji w jednym miejscu. Biuwary są przygotowane tak, by miały w sobie i kalendarium i notatnik. Dzięki temu możemy jednym spojrzeniem sprawdzić datę, ale i szybko zapisać informację. Planer biurkowy polecany jest szczególnie dla przedsiębiorców z ciągłymi telefonami i natłokiem rzeczy do zapamiętania. Wtedy można użyć biuwaru jako narzędzia do szybkiego zapisu informacji. Nie musimy się martwić, że planer biurkowy jest jednorazowego użytku. Biuwary są tak przygotowane, by starczyły na kilkanaście lub kilkadziesiąt tygodni pracy. Po zakończeniu tygodnia lub jak skończy nam się miejsce, jedyne co musimy zrobić to wyrwać kartkę, a pojawi nam się czysta strona gotowa na nowe zapiski. W standardzie biuwar ma 52 strony - jedna na tydzień lub 26 - jedną na dwa tygodnie. Produkt jest więc wielorazowego użytku. Oczywiście możemy zapisywać na nim, co tylko chcemy. Jak na przykład numer telefonu, datę spotkania itp. Opcje graficzne też są dobierane indywidualne. Można przygotować biuwar tak by miał tylko linie na zapiski bez kalendarium lub na odwrót. Elementy graficzne też nie stoją na przeszkodzie. Można stworzyć projekt tak, aby grafika znajdowała się na całym podkładzie na biurko. Planer drukowany jest na papierze offsetowym 90 gramowym, który idealnie nadaje się do zapisywania informacji. Ten gadżet reklamowy może znaleźć swoje zastosowanie również w domu, zwłaszcza do pracy zdalnej. Pracując przykładowo jak grafik zdalnie, musimy mieć przygotowane miejsce na uwagi od klienta, które chcemy szybko zapisać. Może to przyśpieszyć naszą własną pracę.

Inne gadżety firmowe do biura

Gadżetów do biura jest naprawdę dużo i każdy z nich może pomóc nam w organizacji. W zależności od danej firmy zapotrzebowanie może być różne. Wyżej opisywany biuwar jest kalendarzem, ale i notatnikiem w jednym. Możemy jednak te rzeczy zakupić osobno. Kalendarz książkowy to twój wspólnik towarzyszący cały rok! Świetny do zapisywania różnych dat spotkań lub ważnych rzeczy, o których nie chcemy zapomnieć. W przypadku potrzeby większej ilości miejsca do zapisywania można wtedy wybrać notes. Może nadać się, kiedy chcemy zapisywać ważniejsze informacje, ale bez konieczności sprawdzania dat. Na naszym biurku nie może też zabraknąć kalendarza biurkowego, czyli tak zwanej piramidki. Nie zajmuje dużo miejsca a bardzo może pomóc pracownikom do szybkiego zorientowania się co do dnia tygodnia.

To jest najbardziej popularny zestaw, jeśli szukamy produktów z możliwością zapisywania notatek. Jednak w organizacji biura może nadać się znacznie wiele innych gadżetów reklamowych. Do samej organizacji bardzo przydadzą się teczki reklamowe. To, co łączy te wszystkie produkty to zapewnienie porządku w firmie, na której oczywiście nam zależy. Biuwar jest produktem praktycznym i gwarantujemy, że będzie często używany.