Wybory samorządowe 2024 – najpotrzebniejsze materiały reklamowe

2024-03-14

Na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2024 r. wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia 2024 r., natomiast druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia 2024 r. W ramach wyborów będzie można głosować na radnych gmin, powiatów, sejmików województw oraz dzielnic, a także na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

kampania-wyborcza-samorządowe-wybory-2024

 

Najpotrzebniejsze materiały reklamowe wielkoformatowe 

 

Banery wyborcze są bardzo istotnym elementem kampanii. To one są najbardziej widoczne w przestrzeni miejskiej ze względu na duże lub nawet ogromne rozmiary. Przy wyborze miejsc do zaprezentowania banerów należy kierować się dobrą widocznością. Umiejscowienie wielu w pobliżu siebie skutkować będzie trafieniem tylko do wąskiego grona odbiorców, dlatego warto umieścić je w różnych miejscach. Mimo to najważniejszym elementem banerów są elementy graficzne i zdjęcia kandydatów — muszą być starannie dobrane i odpowiednio wyeksponowane. Kandydat na zdjęciu powinien wzbudzać sympatię oraz dobre skojarzenia. Warto wykorzystać dodatkowo kilka zapadających w pamięć haseł — aby przedstawić, co jest dla nas priorytetem w chwytliwy sposób. Coraz bardziej popularnym trikiem staje się również dodawanie kodów QR przekierowujących do mediów społecznościowych. Najpopularniejszą formą mocowania banerów są pasy ściągające lub opaski zaciskowe. Billboardy swoimi rozmiarami i szatą graficzną przypominają banery. To zupełnie inny rodzaj reklamy, ponieważ za pomocą ekranów oraz dużo droższy, dlatego warto zastanowić się, czy tę opcję promocji zastąpić może inną.

 

Równie skuteczne mniejsze opcje promocji 

 

Plakaty wyborcze to mniejsza, ale bardzo podobna forma prezentacji kandydatów jak w przypadku banerów czy billboardów. Ze względu na dużo niższy koszt produkcji należy zaopatrzyć się w niemałą ilość plakatów, by zaprezentować swoją kandydaturę we wszystkich możliwych miejscach. Kodeks wyborczy Art. 110. § 1 określa, gdzie i na jakich warunkach można umieszczać plakaty wyborcze:  Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

Ulotka to jedna z najpopularniejszych opcji promowania kandydatów. Odpowiednio zaprojektowana ulotka potrafi skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnego wyborcę. Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów, a przy okazji zachęcić odbiorcę do zapoznania się z treścią należy odpowiednio dobrać ton i język tekstu oraz projekt graficzny. Istnieje wiele formatów (A4, A5, A6), opcji zadruku (grubszy lub cieńszy papier) oraz rodzajów uszlachetnień (folia mat, błysk, soft touch).

Teczki ofertowe w dyskretny i nienachalny sposób mogą zakomunikować o kandydaturze. To produkty, z których korzysta właściwie każdy, by w uporządkowany sposób przechowywać dokumenty. Wybór teczek może być strzałem w dziesiątkę, dlatego warto zapoznać się z wieloma opcjami. Najpopularniejsze są teczki jednobigowe — można włożyć tam kilka kartek, aby jednak zmieścić duże pliki dokumentów, należy wybrać teczki wielobigowe. Możliwości zadruku oraz uszlachetnień jak w przypadku ulotek jest mnóstwo, ale i w tym przypadku projekt graficzny jest najważniejszym aspektem.

 

wybory-glosowanie-2024

 

Pomoc w wyborze materiałów promocyjnych kandydata

 

Należy pamiętać, że to właśnie oprawa wizualna jest kluczem do sukcesu – musi być spójna i wyróżniająca się na tle innych kandydatów. W doborze odpowiedniej formy przekazu, zdjęć, haseł, kolorów, możliwości zadruku i całej szaty graficznej pomogą najlepsi specjaliści ds. Promocji. Zaproponują również inne dodatki, które mogą być skuteczne w zaprezentowaniu kandydata jak największemu gronu odbiorców. Sprawdzonym środkiem reklamy są również małe gadżety, np.: smycze, długopisy oraz kubki z hasłami wyborczymi i logiem partii.

 

Źródła: 
B. A. Święcicka, Wybory samorządowe 2024. Najważniejsze informacje dla wyborców, https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9427701,wybory-samorzadowe-2024-najwazniejsze-informacje-dla-wyborcow.html
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2024 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (Dz. U. z 2004. § 109)
Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011. Art. 110. § 1) 

gadzety-reklamowe-z-logoZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00