Sposoby druku kalendarzy klasycznych i spersonalizowanych

2020-08-21

Istnieje wiele sposobów druku kalendarzy. Wszystko zależy od tego jaki kalendarz, w jakim nakładzie, oraz z jakimi dodatkowymi elementami chcemy go wyposażyć. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć najpopularniejsze używane przez nas sposoby druku kalendarzy ściennych, książkowych i biurkowych.

Druk kalendarzy książkowych

Wyprodukowanie kalendarza książkowego którym obdarowane osoby mogą cieszyć się przez cały rok jest złożonym procesem. Wszystko zaczyna się już z początkiem roku, kiedy to przygotujemy kalendaria dla kalendarzy na kolejny rok. Sprawdzamy poprawność ułożenia wszystkich dni, poprawność imienin i świąt. Ważne jest też sprawdzenie czy w danym roku nie ma jakiś dodatkowych wydarzeń, które należałoby zamieścić. Cały proces projektowania kalendariów trwa kilka tygodni. Po jego zakończeniu przesyłamy gotowe pliki do druku. Druk kalendariów następuje na szybkich maszynach drukarskich techniką offsetową. Nasze kalendaria są drukowane w dwóch opcjach: szaro-bordowej lub szaro-niebieskiej. Gotowe kalendaria są zbierane za pomocą automatycznej linii i klejone w bloki. Każdy blok kalendarza zawiera wklejoną już tasiemkę do zaznaczania aktualnej daty oraz kapitałkę. 

Jak drukowane są kalendarze

Jak oprawiamy nasze kalendarze?

Gotowe bloki możemy teraz przesłać do introligatorni gdzie są oprawiane. Do tego celu używamy automatycznych maszyn introligatorskich dzięki czemu cały proces jest szybki i bezawaryjny. Nasze kalendarze książkowe głównie oprawiamy w okleiny skóropodobne z których dwie najpopularniejsze to matowa Vivella występująca w podstawowej ofercie w piętnastu różnych kolorach oraz elegancka, błyszcząca Nebraska którą mamy dostępną w czternastu kolorach. Z roku na rok coraz większą popularność zyskują bardziej odważne oprawy takiej jak imitujący jeans Denim oraz bardzo dobra do tłoczenia firmowego logo oprawa przypominająca fakturę drewna – Acero. Od kilku lat dla fanów nowoczesnych rozwiązań mamy w swojej ofercie oprawę Graphite Carbonium przypominającą włókno szklane. Ponadto wielu klientów decyduje się na  oprawę całkowicie indywidualną. Nasi graficy przygotowują wtedy indywidualny projekt okładki przedniej i tylnej który jest następnie drukowany na wysokiej jakości papierze kredowym i powlekany folią matową i błyszczącą. Tak przygotowaną okładką oprawiamy wszystkie formaty bloków kalendarzy książkowych. 

Druk kalendarzy w CSK Studio

Dodatkowe opcje personalizacji

Wiele lat pracy z setkami różnych klientów nauczyło nas odpowiadać na indywidualne potrzeby. W związku z tym przygotowaliśmy cały szereg opcji dodatkowych. Najpopularniejsza jest oczywiście naniesienie logo klienta. Większość znakowań wykonujemy techniką tłoczenia na ciepło logo na okładce. Oprawa termoprzebarwialna powoduje że logo tłoczone jest w ciemniejszym niż pozostała część oprawy kolorze. Wielu klientów wybiera też personalizację w postaci grawerowania imienia i nazwiska obdarowanej osoby. Pozostałe popularne opcje dodatkowe to indywidualna tasiemka z logo firmy, wycinanie registrów dwurzędowych oraz druk i wklejanie wklejek z indywidualną grafiką.

Druk kalendarzy trójdzielnych

Druk kalendarzy trójdzielnych jest dość złożonym i wieloetapowym procesem. Podobnie jak w przypadku opisywanych wyżej kalendarzy książkowych całość zaczyna się z początkiem roku pracami graficznymi przy przygotowaniu aktualnego kalendarium na kolejny rok kalendarzowy. Gotowe kalendaria drukowane są w ogromnych ilościach. Po ich zebraniu w bloku całość magazynujemy na paletach i oczekujemy na początek sezonu kalendarzowego, kiedy to zostają one wklejane  w indywidualnie drukowane plecki kalendarzy. Do gotowych plecków z kalendariami doklejamy wypukłą, reklamową część kalendarza czyli tzw. główkę. Na koniec zostaje jeszcze założenie okienka wskazującego aktualną datę, złożenie kalendarza i zapakowanie go w karton.
Dla kalendarzy trójdzielnych również przygotowaliśmy dodatkowe opcje takie jak pakowanie każdego kalendarza w indywidualne koperty papierowe lub kartonowe, zmiana koloru okienka a także przygotowanie w pełni spersonalizowanego kalendarium, gdzie można zaznaczyć np. ważne dla firmy daty, święta międzynarodowe. Oferujemy też przygotowanie kalendarium w innych niż podstawowy polski językach - angielskim i niemieckim

Proces produkcji kalendarzy jednodzielnych oraz czterodzielnych jest właściwie identyczny jak w przypadku trójdzielnych.

Sposoby druku kalendarzy

Jak drukuje się kalendarze biurkowe?

Kalendarze biurkowe występują w naszej ofercie w czterech różnych opcjach i ich wykonanie zależy od wybranej opcji. Najprostszą do wykonania opcją jest kalendarz biurkowy zwany „piramidką”. Jest to zadrukowany jednostronnie sztywny karton, bigowany w dwóch miejscach, składany i klejony tak by tworzył kształt trójkąta. Kalendarium roczne na piramidce jest po prostu elementem jego grafiki. 

Bardziej zaawansowany proces druku ma zastosowanie w przypadku piramidki z klejonym kalendarium oraz terminarza biurkowego. Tutaj najpierw drukujemy 12 kartkowe kalendarium (każdy miesiąc zajmuje jedną kartkę)  w przypadku Piramidki lub 53 karkowe kalendarium (każdy tydzień zajmuje jedną kartkę ) w przypadku Terminarza i całość wklejamy w gotowy podkład (tzw. domek). Druk kalendariów jak i samych kalendarzy wykonujemy techniką offsetową. Korzystamy też z zaawansowanych automatycznych linii introligatorskich dzięki czemu możemy wydrukować tysiące kalendarzy dziennie. 

kalendarze-trojdzielne-z-nardukiem-firmowymZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00