Dlaczego kalendarze papierowe ciągle są popularne?

2020-09-14

Wielu z nas używa do planowania swoich codziennych zadań kalendarzy. Mimo informatyzacji naszego życia i przenoszenia wielu narzędzi do świata wirtualnego, fizyczny kalendarz w ciągu lat nie traci na popularności. W poniższym artykule postanowiliśmy sprawdzić dlaczego tak się dzieje. 

Kalendarze papierowe są bardziej elastyczne w użytkowaniu

Plusy kalendarzy papierowych

W ostatnich latach coraz więcej producentów oprogramowania oferuje kalendarze w postaci programów, wtyczek do klientów pocztowych czy przeglądarek internetowych. Mimo że kalendarze elektroniczne dają nam wiele możliwości nie można na nich wykonać wielu rzeczy, które tak często wykonujemy korzystając z tradycyjnych kalendarzy ściennych lub książkowych. Nie można w nich wykonać chociażby odręcznego rysunku, użyć różnych kolorów dla rzeczy ważnych czy też wpiąć dodatkową notatkę lub wizytówkę ważnego kontrahenta. Korzystając z kalendarzy tradycyjnych z łatwością zapiszemy zarówno ważna datę urodzin, zadania firmowe jak i listę zakupów. Dodatkowo firmowe kalendarze książkowe wyposażone są w wiele dodatków, takich jak skorowidz, mapę stref czasowych, oświadczenie o wypadku drogowym, plan urlopowy czy skrócony terminarz miesięczny.  

Kalendarze papierowe są świetnym nośnikiem reklamowym

Plusy kalendarzy papierowych

Nie ma bardziej popularnego gadżetu firmowego niż kalendarze i długopisy firmowe. Swą popularność wyżej wymienione gadżety firmowe zawdzięczają tym, że nasi kontrahenci i pracownicy korzystają z nich codzienne. Kalendarz papierowy można bardzo łatwo personalizować poprzez dodanie logo firmy, zdjęcia firmowych produktów i danych kontaktowych. Dlatego też wybierając się do swojego partnera handlowego, dobrego klienta nie zapomnij o swoim kalendarzu. Co więcej im wcześniej zamówisz gadżety reklamowe z logo swojej firmy tym wcześniej będą wykorzystane. W biurach pracownicy zwykle wieszają jako pierwsze te kalendarze ścienne które wcześniej otrzymali. Dlatego wielu klientów zamawia kalendarze już we wrześniu a zdarza się że nawet we wrześniu. 

Kalendarze papierowe są dostępne w łatwiejszy i szybszy sposób

Po otrzymaniu prezentu w postaci ściennego kalendarza firmowego pracownicy biura zwykle wieszają go w widocznym i dostępnym miejscu, dzięki czemu mogą łatwo sprawdzić aktualną datę, nadchodzące święta a także na bieżąco uzupełniać ważne wydarzenia prywatne lub firmowe. W przypadku kalendarza online konieczne jest zamknięcie aktualnie otwartego programu, wpisanie notatki i jej zapisanie co zajmuje znacznie więcej czasu i nie jest tak poręczne. Kalendarz książkowy możemy ze sobą zabrać wszędzie np. na spotkanie z partnerem handlowym, na weekend czy na wakacje. Dzięki temu w jednym miejscu możemy zapisać wszystkie ważne informacje zarówno prywatne jak i firmowe. Do małej damskiej torebki (kopertówki) idealnie zmieści się kalendarz tygodniowy w formacie A6. Jeśli mamy trochę więcej miejsca i bardziej cenimy sobie wygodę użytkowania wybierzmy kalendarz książkowy w formacie A5 lub B5 w układzie dzień na stronie (dziennym) lub tydzień na rozkładówce (tygodniowym). Istnieją również kalendarze w układzie tygodniowo-notesowym gdzie po lewej stronie znajdziemy kalendarium na cały tydzień a z prawej miejsce na notatki. Takie kalendarze szczególnie wygodne będą dla osób które w swojej pracy wykonują wiele notatek i szkiców takich jak np. architekci. 

Kalendarze firmowe w formie papierowej są świetnym i tradycyjnym prezentem 

Papierowe kalendarze ciągle są popularne

Co roku w okresie Bożego Narodzenia w większości firm urządzane są wieczorne spotkania z pracownikami podczas których mamy okazję złożyć sobie życzenia i obdarować tych z którymi dzielimy nasze życie zawodowe. Kalendarze firmowe oraz inne gadżety zapakowane w gustowne torby w logo to idealny pomysł na firmowy prezent na święta. Obdarowana osoba na pewno doceni jego funkcjonalność. Nasi graficy projektując kalendarze firmowe dokładają starań, by miały one elegancki i estetyczny wygląd i cieszyły oko przez cały rok. Możesz też zamówić u nas spersonalizowane kartki świąteczne.

Mimo ciągłej ekspansji kalendarzy elektronicznych  wydaje się, że kalendarze papierowe nie tracą swojego blasku ze względu na swój uniwersalny i reklamowy charakter.Zadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00