OprawyKalendarze książkowe zamykane

 

Nasze kalendarze książkowe z zamknięciem idealnie sprawdzą się dla klientów którym zależy na trwałym zamknięciu kalendarza. Są też bardzo oryginalne i wyróżniające na tle innych kalendarzy. Posiadają dodatkowe doczepiane elementy które odstają od głównej oprawy i pomagają zamknąć mocno kalendarz. Dodają one dodatkowego waloru estetycznego oraz są dodatkowym zabezpieczeniem na ewentualne wypadnięcie dokumentów. W tym modelu znajduje się koperta z tyłu oprawy, która umożliwia włożenie drobnych elementów lub dokumentów - z tego powodu kalendarze zamykane nie mają na mapach wyklejek. Każdy z naszych kalendarzy zamykanych jest dodatkowo obszyty nicią, ale okładka nie jest rowkowana (oprócz oprawy Nebraska Exclusive). Każdy z naszych kalendarzy zamykanych ma zaokrąglone narożniki na całej oprawie, za wyjątkiem oprawy Vellutino z gumką. Świetnie nadają się do tłoczenia logo, lub personalizacji laserowej. Kolorowy druk światłem UV również się sprawdzi na takich oprawach. Każdy z nich jest dostępny wyłącznie w jednym najbardziej praktycznym formacie, czyli A5 dziennym. Wszystkie kalendarze posiadają certyfikat FSC, czyli papier z którego są wykonane pochodzi ze sprawdzonych źródeł. 

 

Kalendarz zamykany na pasek

Kalendarz zamykany na pasek jest jednym z naszych najbardziej praktycznych egzemplarzy. Mamy w niej i miejsce na dokumenty, możliwość zamknięcia, ale i dodatkowe miejsce na wsadzenie długopisu. Sam pasek znajduje się po prawej stronie oprawy z wytłoczonym na nim rokiem który idzie pionowo w dół, co jest niestandardowym rozłożeniem rocznika. Pasek posiada zagłębienie w środku dzięki czemu możemy zamknąć go przeciągając pasek boczny do środka. Poza oprawą, naszycie widoczne jest również na samym pasku co daje świetny efekt. Tłoczenie, które możemy wykonać, musi znajdować się bardziej po lewej stronie oprawy, by nie nachodziło przypadkiem na pasek. Dostępny jest w 4 kolorach: szarym, granatowym, grafitowym oraz czerwonym. Kolor czerwony cieszy się największym zainteresowaniem.

Kalendarz książkowy zamykany na pasek grafitKalendarz książkowy zamykany na pasek szaryKalendarz książkowy zamykany na pasek granatKalendarz książkowy zamykany na pasek czerwień

 

Kalendarz zamykany na magnes

Kalendarz zamykany na magnes jest innym ciekawym rozwiązaniem. Pod paskiem znajduje się również gumka która umożliwia trzymanie długopisu by ten był zawsze pod ręką. Podobnie jak zamykany na pasek jest w całości obszyty nicią, bez rowkowania oraz bez gąbki zmiękczającej.  Sama oprawa jest stworzona z okleiny Ares, która swoim wyglądem mocno przypomina Denim, czyli strukturę materiału jeans. Jednak w tej okleinie, tekstura jest bardziej widoczna, już na pierwszy rzut oka możemy zobaczyć teksturę przypominającą materiał. Jest on, więc delikatnie szorstki w dotyku, przypominający dotykanie materiału. Pasek zamykający znajduje się po prawej stronie, wraz z wytłoczonym na nim logo, oraz złotym metalowym zakończeniem. Produkt dostępny jest w czterech kolorach: brązowy, czarny, grafitowy i granatowy. 

Kalendarz książkowy zamykany na magnes czarnyKalendarz książkowy zamykany na magnes grafitKalendarz książkowy zamykany na magnes granatKalendarz książkowy zamykany na magnes brąz

 

Do kalendarzy zamykanych możemy jeszcze zaliczyć jeszcze te zamykane na gumkę, które możemy znaleźć w oprawie Nebraska i Vellutino.

 

Prezentacja wszystkich opraw kalendarza książkowego