Notesy reklamowe, lub bloczki reklamowe, to produkty promocyjne, które są często używane w firmach czy biurach. Służą do zapisywania notatek, ważnych dat, lub rozpisania sobie ważniejszych rzeczy. Występują w różnych wersjach, z okładką, z wyrywanymi karteczkami lub jako zwykły notes przypominający kalendarz książkowy.

Charakterystyka notesu firmowego?

Notesy reklamowe mogą mieć różne zastosowania. Mogą być rozdawane klientom jako darmowe upominki na targach, konferencjach, wystawach i innych wydarzeniach. Mogą również być dystrybuowane wśród pracowników firmy jako część materiałów biurowych. Tę zastosowanie może bardzo przydać się w firmie. Do zapisywania ważniejszych dat wydarzeń może posłużyć nam kalendarz, lecz w nim nie jesteśmy w stanie rozpisywać sobie informacji. Dlatego powstał notes z pustymi kartkami do zapisów które można również zakupić w linie lub kratkę. Często zawierają linie lub kratki na kartkach, aby ułatwić pisanie notatek, a niektóre mają nawet dodatkowe elementy, takie jak kalendarze, listy kontaktowe czy przypinane zakładki.

Jakie mamy rodzaje notesów reklamowych?

Najpopularniejsze są tak zwane, bloczki reklamowe. Jest to notes z wyrywanymi karteczkami. Taki bloczek może być sklejony ku nasady lub połączony spiralą. Jego największą cechą jest możliwość wyrywania każdej kartki osobno. Może się to przydać kiedy chcemy przekazać komuś jakąś notatkę. jest to szybki sposób na przekazanie informacji. Taki bloczek można dodatkowo oznakować co tworzy nam reklamę. Na samym bloczku nie ma za wiele dodatkowego miejsca, dlatego zamieszczamy tylko najważniejsze informacje, dane kontaktowe oraz logotyp. Środek notesu musi zostać pusty, można dodatkowo wstawić tam delikatnie znak wodny jako forma grafiki. 

Bardziej eleganckim przykładem jest notes z oprawą. Wyglądem przypomina nasze kalendarze książkowe lecz bez graweru rocznika na górze oprawy. Podobnie jednak jak w książkowym, można pokusić się o znakowanie na przodzie notesu. Logotyp doda wyjątkowości produktowi i stanie się wyjątkowy w oczach klientów jak i firmy. Produkt charakteryzuje się sporym wyborem obraz takich jak nebraska czy vivella.

Czasami potrzebujemy zapisać szybką notatkę i mieć ją w zasięgu wzroku. Tutaj sprawdzą się kartki elektrostatyczne. Są to małe kolorowe karteczki które możemy umieścić w dowolnym miejscu. Kartka elektryzuje się do ściany, biurka, mebli dzięki czemu nie zostawia kleju w miejscu umiejscowienia. Podobnie jest z zdejmowaniem, po prostu odrywamy kartkę od ściany. Taka przyczepiona kartka trzyma się w danym miejscu przez naprawdę długi czas.

Jednym z celów notesów reklamowych jest promocja marki i budowanie świadomości firmy. Logo i inne informacje firmowe umieszczone na okładce i stronach notesu pozwalają na subtelne przypomnienie o firmie użytkownikowi podczas codziennego korzystania z notesu. Poza korzyściami marketingowymi, produkt zapewni również funkcjonalność użytkownikom niemal codziennie. Pomagają w budowaniu więzi z klientami i podtrzymywaniu świadomości marki w sposób subtelnym i codziennym.