Formaty kalendarzy książkowych

Format kalendarza książkowego A4

Format A4 nie zawsze ma taką samą wielkość w różnych naszych układach. Dzieje się to ze względu na najlepsze przystosowanie kalendarza do układu stron. W układzie tygodniowym kalendarium ma inne proporcje by zmieścić wszystkie informacje (dni tygodnia). Dni są roztawione koło siebie w pionie stąd więcej potrzebnego miejsca w szerokości kalendarza. Układ tygodniowy i dzienny różni się od siebie kilkoma centymetrami w szerokości i wysokości. Różnica jest minimalna.

A4 dzienny: format strony: 205 x 290 mm, format całego kalendarza z okładką: 210 x 297 mm.

A4 Dzienny to nasz największy egzemlarz z wszystkich naszych kalendarzy. Idealny dla osób które potrzebują dużo miejsca na codzienne planowanie lub zapisywanie spotkań biznesowych. A4 Dzienny jest możliwy w wielku wersjach kolorystycznych opraw. Występuję w najbardziej możliwych modelach czyli Nebraska, Vivella, Denim.

A4 tygodniowy: format strony: 210 x 265 mm, format całego kalendarza z okładką: 216 x 272 mm

A4 tygodniowy jest trochę mniejszy w wysokości oraz dłuższy w szerokości niż w układzie dziennym. Jest to jendak ciągle duży kalendarz różniący się kilomacentymetrami i zdecydowanie jest największym możliwym modelem w wersji tygodniowej. Idealne dla osób potrzebujących dużo miejsca na zapiski ale z możliwością podglądu całego tygodnia. Jest dostępny z naszymi nowymi oprawami Vellutino.

A4 tygodniowo-notesowy: format strony: 210 x 265 mm, format całego kalendarza z okładką: 216 x 272 mm

A4 tygodniowy z notesem jest takiej samej wielkości co układ tygodniowy. W wersji tej przeznaczyliśmy jedną stronę na terminarz a drugą na zapiski. Świetna forma to zobaczenia całego tygodnia i zrobienia sobie notatek. Notatnik jest w kratkę. W wersji A4 mamy na prawdę dużo miejsca na zapiski. Egzemplarz cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku wystęuje on tylko w oprawie skóropodobnej Nebraska.

Format a4

Format kalendarza książkowego B5

Format B5 jest kopromisem pomiędzy formatem A4 i A5. B5 jest rozmiarem średnim, kilka centymetrów mniejszym od A4 ale nie tak małym jak A5. Bardzo często wybierany przez naszych klientów. Podobnie jak w formacie A4 ten również ma inną wielkość w zależności od układu. Dzieje się tak by dopasować terminarz tygodniowy proporcjonalnie do kalendarza. Idealna alternatywa dla osób co nie mogą się zdecydować pomiędzy formatem A4 i A5.

B5 dzienny: Format strony: 170 x 240 mm , format całego kalendarza z okładką: 176 x 247 mm

B5 dzienny charakteryzuje się tym że na jednej stronie znajduje się jeden dzień z tygodnia. Dedykowany jest więc dla osób potrzebujących dużo miejsca na swoje zapiski. Format B5 będzie odpowiadał idealnie jeśli chcemy mieć dużo miejsca na zapiski ale nie potrzebujemy aż tak dużego formatu jak A4. Możemy znaleść w ofercie takie oprawy jak Nebraska, Vivella czy Velour.

B5 tygodniowy: Format strony: 165 x 221 mm, format całego kalendarza z okładką: 171 x 228 mm

B5 tygodniowy jest kilka centymetrów mniejszy od układu dziennego. Jednak ciągle jest na prawdę sporo miejsca na zapiski przy dacie. W tym układzie widzimy cały tydzień na 2 stronach. Oprawy są dostępne takie jak w wersji dziennej, czyli te najbardziej popularne: Nebraska, Vivella, Denim itp.

B5 tygodniowy z notesem: Format strony: 165 x 221 mm, format całego kalendarza z okładką: 171 x 228 mm

Kalendarz B5 tygodniowy z notesem pozwala w praktyczny sposób połączyć terminarz z miejscem na indywidualne zapiski. Z jednej strony występuje kalendarz a z drugiej notes w kratkę na ewentualnie zapiski. Z powodu popularności wersji z notesami, są one teraz dostępne w różnych formatach. Werjsa notesowa występuje wyłącznie w oprawie Nebraska.

Format B5

Format kalendarza książkowego A5

Najbardziej popularny format z naszej ofery jak i również najczęściej kupowany. Jest on rozmiaru tak zeszyt szkolny, więc nie zajmuje dużo miejsca ale ciągle ma go wystarczająco dużo na zapiski. Z łatwością włożymy go do plecaka, torby czy torebki. Ma standardową wielkość ale też jest lekki co daje mu kolejny atut. Tutaj w odróżnieniu od poprzednich formatów, ten ma zawsze tą samą wielkość nie zależnie od układu. Z powodu popularności kalendarza, ten występuje w każdej naszej oprawie, nawet w wersjach Natura Eko, oraz łączonych i zamykanych. Jest to więc kalendarz z którym można dokonać nawięcej wyborów.

A5 dzienny: 142 x 203 mm, format całego kalendarza z okładką: 148 x 210 mm

A5 Dzienny to nasz najbardziej kupywany produkt. Jest w nim dużo miejsca na zapiski przy każdej dacie. Jeden dzień zajmuje aż jedną stronę. Format kalendarza jest najabrdziej standardowy możliwy wybór który może znaleść swoje zastosowanie w praktycznie każdej branży. Pojawia się w każdej naszej możliwej dostępnej oprawie. Najbardziej unikatowym egmeplarzem jest oprawa łączona lub zamykana oraz Natura Eko. Warto zaznaczyć że są to oprawy wyłącznie dostępne w A5 dziennym.

A5 tygodniowy: Format strony: 142 x 203 mm, format całego kalendarza z okładką: 148 x 210 mm

A5 tygodniowy ma ten sam układ co wersja dzienna jak i tygodniowo notesowa. Jest to nasz jedyny format który ma te same wielkości niezależnie od układu. Również często wybierany przez naszych klientów dzięki możliwości zobaczenia całego tygodnia na 2 stronach w kalendarzu. Może to pomóc w dokładnym zaplaniu sobie całego tygodnia lub umawiania klientów. Format jest nie za duży więc nie zajmie dużo miejsca by zabierać go ze sobą do pracy.  Jest dostępny w kilku naszych oprawach takich jak Vivella czy Denim.

A5 tygodniowy z notesem: Format strony: 142 x 203 mm, format całego kalendarza z okładką: 148 x 210 mm

Kalendarz A5 tygodniowy z notesem również znalazł się na naszej liście dostępnych kalendarzy w tym układzie. Z powodu popularności kalendarza formatu A5, musiał znaleść się też w wersji tygodniowo-notesowej. Wyróżnia się ona od innych iż na jednej stornie widzimy terminarz a na drugiej miejsce na zapiski. Tą wersję możemy zakupić tylko w oprawie Nebraska.

Format A5

Format kieszonkowy B6 i A6 kalendarza książkowego

Formaty kieszonkowe są najmniejszymi z kalendarzami z naszej oferty. Jest to świetne rozwiązanie którzy chcą nosić ze sobą terminarz na małe szybkie zapiski. Mamy 2 modele które różnią się od siebie formatem i układem. Mała wersja dostępna jest tylko w układzie dziennym i tygodniowym. Nie posiadamy wersji tygodniowo - notesowej. Kolory i rodzaj oprawy są ograniczone.

B6 dzienny: format strony: 110 x 160 mm, format całego kalendarza z okładką: 115 x 226 mm

B6 dzienny to najmniejszy możliwy kalendarz w układzie dziennym. Oznacza to, że każdy dzień tygodnia znajduje się na jednej stronie. Bardzo popularne jest używanie go jako miejsce do zapisywania listy zakupów. Jest możliwy do zakupu tylko w oprawie Baladek i Vivella Economic.

A6 tygodniowy: format strony: 87 x 150 mm, format całego kalendarza z okładką: 92 x 156 mm

A6 tygodniowy jest za to najmniejszą wersją kalendarza w układzie tygodniowym. Jego układ różni się od większych wersji kalendarza tygodniowego. W większych wersjach dni tygodnia są ustawione pionowo, za to w kieszonkowym ustawione poziomo. Dzięki temu mamy więcej miejsca na zapiski. Format tygodniowy występuje tylko w Nebrasce Exlusive i Baladek.

format kieszkonkowy b6 i a6

Film z prezentacją naszych formatów kalendarzy książkowych