Kalendarze książkowe 2025


Wyszukaj produkt
 

Tłoczenie logo na okładce:

Projekt graficzny : GRATIS
Wysyłka : 20 zł netto
Czas realizacji : 5-8 dni roboczych
-
Liczba kalendarzy:
Rabat: - | pokaż progi
Suma netto:
-
- netto/szt.

Wybierz oprawę

Najwyższa jakość: staranne wykończenie i eleganckie okładki kalendarzy książkowych

Nasze kalendarze książkowe na 2025 rok proponujemy tradycyjnie już w trzech układach: dzienny (dzień na stronie), tygodniowy (tydzień na rozkładówce) oraz tygodniowy-notesowy (z lewej strony tydzień, z prawej notes w kratkę). Oprócz szerokiego wyboru kolorów i opraw priorytetem jest dla nas staranne wykonanie każdej sztuki, tak aby prezentowała się nienagannie przez cały rok, w którym będziemy z niego korzystać. Kalendarze są szyte i dodatkowo wzmocnione kapitałką, także okładka jest obszyta nicią. Każdy egzemplarz wyposażony jest w tasiemkę do zaznaczania aktualnej daty. Klient ma szerokie pole wyboru spośród kilkudziesięciu modeli i kolorów oprawy. Najpopularniejsze okładki kalendarza książkowego firmowego to te z opraw skóropodobnych, czyli Vivella oraz Nebraska, choć z roku na rok coraz więcej zwolenników zyskują oprawy typu Denim czy Velour. Są bardziej nowoczesne i chętnie wybierane jako alternatywa dla tradycyjnych modeli. Z tegorocznych nowości proponujemy oprawy Vellutino.

Kalendarze książkowe dla firm - czyli jak możemy znakować

Obojętnie małe czy duże przedsiębiorstwo - każdy oczekuje, że kalendarz książkowy firmowy będzie odpowiednio oznakowany. Podstawowy sposób to tłoczenie logo na okładce, które zwykle umieszczamy wyśrodkowane w dolnej części kalendarza. Tłoczenie odbywa się metodą na sucho, efekt jest bardzo dobry i możliwy do osiągnięcia na każdym rodzaju oprawy, jaki proponujemy. Rzadziej wybieraną opcją jest tłoczenie w kolorze folią (najczęściej srebrną lub złotą). Każda realizacja poprzedzona jest projektem graficznym, taką wizualizację okładki z Twoim logo przesyłamy zawsze do konsultacji i następnie akceptacji. Dodatkową opcją jest personalizacja kalendarza książkowego, czyli oznakowanie go imieniem i nazwiskiem właściciela. Najczęstsze umiejscowienie to prawa strona okładki na dole, miejsce na które odruchowo spoglądamy podczas otwierania kalendarza. Dla tych, którym nie wystarcza kalendarz książkowy z logo, sugerujemy jeszcze wklejkę. Taka wklejka do kalendarza książkowego to dodatkowa strona (lub większa ich liczba), która jest doklejana do gotowego kalendarza, w taki sposób, że zaczyna stanowić jego integralną część. Daje to możliwość, by zamieścić informacje o przedsiębiorstwie, dodać zdjęcia i inne ważne materiały firmowe. Najczęściej wklejamy jedną wklejkę na początku kalendarza, co sprawia, że będzie to jedna z pierwszych informacji, możemy także wkleić ich więcej - na przykład co miesiąc jedną i w ten sposób przypomnieć o sobie przed każdym początkiem miesiąca.
Opcji jest wiele, by wymienić tylko niektóre z nich: kieszonka na wizytówki, złota lub srebrna blaszka na krawędzi (także z możliwością grawerowania logo lub imienia i nazwiska właściciela), metalowe okucia narożników (które przedłużą trwałość tych strategicznych miejsc), czy dołożenie gumki zamykającej kalendarz lub gumki na długopis.

Jak widać, możliwości jest wiele, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością doradzimy i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania.

kalendarze książkowe

Dodatkowe propozycje, czyli co przy okazji warto zamówić

Kalendarz książkowy z logo jest kupowany jako prezent świąteczny dla kontrahentów. W takim wypadku warto zaopatrzyć się w odpowiednie dodatki. Pierwszym z nich jest na pewno papierowa torba z logo firmy, do której zapakujemy podarki i w elegancki sposób będziemy mogli je przekazać. Niedrogim, ale ciepłym dodatkiem są firmowe kartki świąteczne, które sprawią, że nasz przekaz będzie bardziej osobisty i serdeczny. Możliwości jest sporo, możemy zdecydować się jeszcze na inne rodzaje kalendarzy: ścienne lub kalendarze biurkowe z projektem - oczywiście spójnym z całością wizerunku. Najbardziej popularnym rodzajem zaraz po książkowych są kalendarze trójdzielne. Mamy kilka wersji do powieszenia na ścianę lecz ten zdecydowanie zdobył największy rozgłos. Wisienką na torcie niech będą gadżety reklamowe takie jak długopisy z logo, kubki firmowe lub inne materiały ze znakowaniem.

Kolejnym rozwiązeniem są kalendarze książkowe w innych wersjach. Do tańszych rozwiązań mamy kalendarze książkowe economy, za to dla bardziej wymagających - kalendarze książkowe LUX. Najbardziej wyrużniające się kalendarze to łączone oraz zamykane. Wyróżniają się zupełnie innym wyglądem niż standardowe kalendarze książkowe. Przeważnie mają dodatkowy kolor na oprawie przy roczniku. Zamykane jak nazwa wskazuje da się zamknąć na magnes lub na gumkę.

Formaty Kalendarzy firmowych czyli dlaczego nie zawsze A4 równie jest A4

Kalendarze książkowe jeśli chodzi o specyfikację i wymiary rządzą się swoimi prawami. Ze względu na jak najlepsze przystosowanie układu strony kartka w kalendarzu nie ma dokładnie wymiaru kartki A4. Co więcej kartka w kalendarzu w układzie dziennym nazywanym A4 różni się wielkością od kartki w tym samym kalendarzu w układzie tygodniowym. Dzieję się tak dlatego, że kalendarz w układzie tygodniowym musi mieć inne proporcje by zmieścić na dwóch stronach cały tydzień. Poniżej znajduje się dokładna rozpiska rozmiarów

Kalendarz A5 dzienny i Kalendarz A5 tygodniowy: W tym wypadku oba układy mają identyczne rozmiary. Różnią się jedynie układem:

dzienny i tygodniowy: Format strony: 142 x 203 mm, format całego kalendarza z okładką: 148 x 210 mm

B5 dzienny i B5 tygodniowy: tutaj formaty kalendarza książkowego różnią się od siebie o kilka centymetrów

dzienny: Format strony: 170 x 240 mm , format całego kalendarza z okładką: 176 x 247 mm
tygodniowy: Format strony: 165 x 221 mm, format całego kalendarza z okładką: 171 x 228 mm

A4 dzienny i A4 tygodniowy: tutaj również formaty różnią się od siebie o kilka centymetrów

dzienny: format strony: 205 x 290 mm, format całego kalendarza z okładką: 210 x 297 mm
tygodniowy: format strony: 210 x 265 mm, format całego kalendarza z okładką: 216 x 272 mm

B6 dzienny i A6 tygodniowy: formatu kalendarzy mocno różnią się od siebie, dlatego występują pod dwoma różnymi nazwami

dzienny: format strony: 110 x 160 mm, format całego kalendarza z okładką: 115 x 226 mm
tygodniowy: format strony: 87 x 150 mm, format całego kalendarza z okładką: 92 x 156 mm

Kalendarz dzienny

kalendarz książkowy dzienny

Kalendarz tygodniowy

kalendarz książkowy tygodniowy

Kalendarz tygodniowo-notesowy

kalendarz książkowy tygodniowo - notesowy

 

Kalendarz książkowy tygodniowo-notesowy

Od paru lat klienci poszukują również kalendarza który łączyłby w sobie funkcje notesu i kalendarza. Dlatego dla najpopularniejszych formatów czyli A5, A4 i B5 przygotowaliśmy wersję kalendarza gdzie po lewej stronie znajduje się cały tydzień a po prawej mamy miejsce na notatki na eleganckim notesie w kratkę. Tak więc przedstawiamy kalendarz tygodniowo-notesowy.