Kalendarz książkowy, znany również jako organizer, to forma kalendarza, która posiada układ dat oraz miejsce na notatki i zapiski. Zawiera miejsce do organizowania dnia lub tygodnia. Kalendarze książkowe są popularne wśród osób preferujących tradycyjne metody planowania i organizacji. Pomagają utrzymać porządek i zwiększyć produktywność, umożliwiając zapisywanie ważnych informacji i zapamiętywanie terminów.

Najpopularniejszym formatem jest A5 z układem dziennym lub tygodniowym. Jego format jest idealny do zabrania go ze sobą w podróż lub do firmy. Nie zajmuję dużo miejsca a może się bardzo przydać. Do większej ilości organizacji mamy też większe formaty A4 oraz małe kieszonkowe formaty A6. W układzie dziennym mamy całą stronę poświęconą na notatki za to w tygodniowym tylko jedną pionową rubrykę. 

Kalendarze książkowe posiadają w sobie sporo dodatkowych informacji zamieszczonych na samym końcu. Są to rzeczy takie jak mapy, plan roczny, informacje dla kierowców, ważne adresy, telefony itp. 

Oryginalność kalendarza czyli znakowanie logotypu marki

Na kalendarzu książkowym można dodatkowo wykonać tłoczenie logotupu lub innych różnorakich informacji. Jest to bardzo popularna oraz elegancka metoda znakowania. Polega na przygotowaniu matrycy z projektem jaki ma znaleźć się na oprawie. Matryce przykłada się do kalendarza która pod wpływem ciepła wytłacza logotyp na powierzchni dając efekt wypukłości. Jest to świetna forma do oznaczenia kalendarza, dodatkowo można dodać laserową personalizację pracowników. Każdy kalendarz z wytłoczonym logo będzie miał pod nim również imię i nazwisko danego pracownika. 

Dodatkowo kalendarze książkowe występują w wielu różnych oprawach do wyboru. Różnią się one kolorami oraz materiałem wykonania. Najczęściej wybieranym jest skóropodona oprawa Vivella oraz Nebraska występująca w wielu kolorach. Znaczącą różnicę możemy zobaczyć w teksturze, przykładowo okładka Cork przypomina korek a Acero drewno. Takie oprawy można dopasować do działalności firmy. Co rok staramy się poszerzyć nasz asortyment o nowe rodzaje opraw. Kalendarze mogą się również różnić w dodatkach na samej oprawie. Tak jest w przypadku kalendarza zamykanego na magnes lub pasek. Ten wyróżnia się możliwością zamknięcia kalendarza ale i tworzy dodatkowy element dekoracyjny.

Kalendarz książkowy idealnie nadaje się dla każdej firmy biznesowej. Dlaczego?

Promocja firmy - Kalendarze książkowe są używane przez cały rok, co oznacza, że marka i logo firmy będą widoczne przez długi czas.Jest to więc trwałe medium reklamowe, które mogą używać klienci ale i pracownicy w firmie. Należy również wspomnieć o jego użyteczności. Kalendarze książkowe mają pomóc użytkownikom kontrolować swój grafik, pamiętać o ważnych spotkaniach i innych datach. Dodatkowo znakowanie logotypem może sprawić że produkt stanie się świetnym nośnikiem reklamowym. Rozdając je na targach mamy gwarancję iż klienci będą korzystać z danego produktu i utrwalać sobie świadomość marki. Na kalendarzu można poza logotypem umieścić inne ważne informacje które mogą ułatwić klientom dostęp do danej firmy (jak na przykład adres czy telefon). Kalendarze książkowe mogą być również rozdawane jako upominki dla klientów, partnerów biznesowych i pracowników. To praktyczny i trwały prezent, który pozwala firmie pozostać w pamięci odbiorcy przez dłuższy czas. Tworzą świetny zestaw z kalendarzem ściennym.

Kalendarze książkowe są popularne w świecie biznesu, ponieważ łączą w sobie funkcję organizacyjną z promocją marki. Są trwałymi i użytecznymi narzędziami reklamowymi, które mogą zwiększyć świadomość marki, utrzymać lojalność klientów i budować pozytywny wizerunek firmy.