Jak zrobić własny kalendarz ze zdjęciami

2022-03-14

zdjęcia z aparatu

W obecnym roku 2022 roku bardzo popularne stało się robienie kalendarza z własnymi zdjęciami. Pomysł jest bardzo ciekawy i kreatywny. Nie ma nic wspanialszego niż prezent od serca, a takim właśnie może być ten projekt. Stworzenie rodzinnego kalendarza ze zdjęciami na pewno poruszy serce osoby której jej wręczamy. Idealnie nada się jako prezent na dzień dziadka, babci czy mamy. Jest to również świetny pomysł do realizacji dla mniejszych dzieci, w formie kreatywnej zabawy. W naszym artykule przedstawimy pomysły jak wykonać właśnie taki kalendarz.

Co będzie potrzebne?

akcesoria do projektowania

Jak zrobić taki kalendarz manualnie?

Kiedy już mamy przygotowane wszystkie potrzebne rzeczy, możemy zająć się realizacją. Przede wszystkim ważny jest pomysł. Chcesz stworzyć coś totalnie oryginalnego dla siebie lub kogoś bliskiego? Nie ma problemu, to twój projekt i możesz stworzyć go jak tylko chcesz! Jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca na rozplanowanie, lub wyrysowanie każdego projektu strony osobno, mogą się nam przydać notesy. Dobrze jest też od razu zaznaczyć które zdjęcia wykorzystamy w którym miesiącu na jaki miesiąc. Jeśli chcemy mieć jedno duże zdjęcie na stronie, pamiętajmy by mieściło się one na wybranym formacie, ale żeby ciągle było miejsce na kalendarium. Przykładowo, przy formacie A4, zdjęcie może mieć format A5 (wtedy zajmie około połowę miejsca w ustawieniu pionowym). Można też wydrukować zdjęcia w formacie A6 lub mniejszym, wtedy zmieści się ich więcej. Zdjęcia możemy przykleić za pomocą kleju, lub taśmy klejącej. Kolorowe tasiemki nadadzą twojemu kalendarzowi dodatkowego wyrazu. Jeśli mamy trochę wolnego miejsca pomiędzy zdjęciami a kalendarium, możemy samemu narysować jakiś szablon, wzór czy linie. To przyczyni się do bardziej unikatowego projektu. 

 

W dalszym procesie przechodzimy do kalendarium. Można bez problemu je wydrukować z Internetu i przykleić na naszej kartce pod zdjęciami lub wyrysować wszystko od podstaw. Do tego najlepiej jest zrobić tabelkę i wpisać w odpowiednich kolumnach liczby. Tutaj dobre będzie również użycie koloru - niedziele i święta zaznaczamy na czerwono. Pamiętaj - to jest Twój kalendarz i możesz na nim wpisać co chcesz! Dlatego możesz zaznaczyć na nim dni które są ważne dla Ciebie, których na pewno nie będzie w standardowym zakupionym w sklepie kalendarzu. Dobrze jest też przeznaczyć na to osobny kolor. Na przykład: kolor niebieski - daty wyjazdów, wycieczek ze znajomymi. Twoje urodziny możesz zaznaczyć na czerwono, przecież jest to ważny dzień ;)

 

Kiedy już mamy wszystko gotowe i jesteśmy pewni naszej realizacji, zostaje nam tylko złączenie całości. Możemy to zrobić za pomocą zszywacza, pamiętajmy tylko by spinać całość od góry, tak byśmy mogli przerzucać następne strony. Zszywacz nie daje nam jednak możliwości przerzucenia ich w prostu sposób, dlatego proponujemy zrobić to za pomocą mocnej nitki (lub kupić w sklepie plastycznym specjalna spiralę). Teraz wystarczy tylko zrobić dziurki na górze w lini poziomej i zszyć całość (jakbyśmy zszywali dziurę w ubraniu). Są ciekawe sposoby na łączenie kartek nitką. Można wpisać “ metody na zszycie kartek” lub “ścieg koptyjski” w wyszukiwarkę Youtube, gdzie będzie pokazane jak to zrobić od podstaw. Dalej pozostaje tylko powiesić nasz kalendarz i cieszyć się z efektu końcowego. Dobrze jest zrobić jedną dodatkową dziurkę na górze do przymocowania na ścianę. 

kalendarz trójdzielny

Taki kalendarz można również wydrukować

Wyżej opisujemy wersję manualną kalendarza zrobionego totalnie od podstaw samemu. Jednak jeśli zależy nam na wydruku drukarskim możemy zamówić kalendarz trójdzielny lub plakatowy w różnego rodzaju drukarniach lub salonach fotograficznych. Wtedy wystarczy tylko przesłać zdjęcia do pracownika. Jeśli jednak chcemy stworzyć projekt po swojemu, ale mieć go w wydrukowanej formie, możemy wykonać go sami na komputerze i wtedy wysłać do druku. Do przygotowania projektu potrzebujemy tylko zdjęcia w formie elektronicznej i programu do edycji grafiki. Jest kilka programów które możemy pobrać w wersji darmowej. Są to : Pant, Gimp, Krita, Photopea. Dalej musimy tylko włączyć kreatywność i tworzyć. Życzymy powodzenia w realizacjach! :)

kalendarze-trojdzielne-firmoweZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00