Jak wygląda tłoczenie logo i personalizacja na kalendarzach książkowych

2022-06-01

Kalendarz książkowy to jeden z najczęściej wybieranych i kupowanych przedmiotów na nadchodzący rok. Jest to produkt bardzo popularny zarówno w małych jak i dużych firmach do rozdawania jako świąteczny prezent dla pracowników i kontrahentów. Dlatego świetnie sprawdza się dodatkowe oznakowanie kalendarzy logiem firmy oraz personalizacją imieniem i nazwiskiem. 

Co to jest tłoczenie logo na kalendarzach i na czym polega?

tłoczenie logo na kalendarzach książkowych

Do wykonania takiej realizacji, potrzebne jest nam tylko logo firmy, najlepiej przygotowane na krzywych czyli w formatach ai. pdf. cdr lub eps. Jeśli jednak firma posiada logo w zwykłym formacie jpg, nasi graficy bez problemu je odrysują . Aby tłoczenie się odbyło trzeba najpierw przygotować matrycę. Wykonujemy ją z wysokiej jakości mosiądzu o grubości 7 mm. Warto zaznaczyć, że jeśli matryca została wcześniej przygotowana, można ją użyć w kolejnych latach bez dodatkowych opłat. Standardowa matryca ma rozmiar nieprzekraczający 30 cm2. Jest możliwość wykonania większej matrycy lecz wiąże się to z większymi opłatami. 

Tłoczenie wykonujemy za pomocą wysokiej temperatury oraz siły docisku, która pozwala uzyskać efekt termoprzebarwienia. Oznacza to, że grafika będzie lekko ciemniejsze od koloru wybranej oprawy. Takie logo będzie lekko wklęsłe, dające efekt 3D na oprawie. Nadaje się świetnie na praktycznie każdy kalendarz skóropodobny.

tłoczenie logo w kolorze

Wytłoczone logo możemy dodatkowo uszlachetnić folią. Jest to forma która może sprawić, że twoje logo będzie w innym kolorze niż oprawa. Do wyboru mamy folię: srebrną, złotą, białą, czerwoną, niebieską, zieloną i czarną. Najchętniej wybierany jest kolor złoty albo srebrny - nadaje to wrażenie luksusu. Taki dodatek wykonujemy tak samo jak w przypadku zwykłego tłoczenia. Różnicą jest, że nakładana jest jeszcze folia która po zetknięciu z wysoką temperaturą, zostanie na naszej oprawie. W tym przypadku nasze logo musi być duże bez małych elementów, których folia może nie wyłapać. Bardzo dobrze będzie wyglądać na oprawie Viviella ze względu na jej matową fakturę.

Nowość -  kalendarze książkowe z kolorowym logo drukowane metodą UV

drukowanie metodą uv

W tym roku nasza firma wprowadza dodatkową możliwość nadruku na kalendarzu książkowym. Jest to wydrukowanie logo metodą UV. Czym się różni od tłoczenia? Nie trzeba przygotowywać osobnej matrycy, druk powstaje od razu na naszej okładce. Przez to nadruk będzie płaski (bez wrażenia wypukłości 3D). Jego największą zaletą jest możliwość przygotowania go w pełnej bazie kolorów CMYK. Wcześniej przygotowany jest biały podkład, na który nakłada się kolor. Sprawi to, że kolory będą nasycone i nie zbledną przy nakładaniu na ciemne oprawy. Jego działanie przypomina trochę zwykły druk z drukarki laserowej j, tylko zamiast tuszu używa się specjalnego tworzywa która zostaje utrwalone światłem UV. Każde logo może się nadawać do tej techniki druku, nawet te bardzo szczegółowe. Drukarka UV wychwyca wszystkie szczegóły na logo. Jego wysoka jakość sprawia, że idealnie nadaje się do różnego rodzaju gadżetów (pokrowce, kubki itp) 

O czym należy pamiętać?

Po pierwsze należy wybrać interesujący nas model kalendarza który najlepiej będzie pasował do danej firmy.  Przeważnie wykonuje się tłoczenie z logo firmy, ale mamy możliwość naniesienia na matrycę jakiegokolwiek elementu graficznego. Do dyspozycji mamy całą okładkę kalendarza książkowego, łączenie z tyłem oprawy. Należy pamiętać tylko, by logo nie znajdowało się za blisko krawędzi oraz by nie nachodziło na inne elementy, takich jak rocznik. W przypadku kalendarzy łączonych, rocznik może znajdować się w całkiem innym miejscu. Podobnie jak przy zamknięciach na pasek czy magnes. Należy więc pamiętać by logo nie weszło przypadkiem na inny element kalendarza. Nasza firma dodatkowo przesyła wizualizację, jak będzie wyglądać kalendarz z dokładnymi wymiarami i kolorem tłoczenia. Kiedy przesyłamy logo do wygrawerowania musi być przygotowany w formacie wektorowym (na krzywych), najlepiej w formacie PDF lub prosto z programu graficznego (AI, CDR). Jeśli nie mamy takiej możliwości, nasi graficy zajmą się zmianą grafiki na wektor. 

Dlaczego warto zamówić kalendarze książkowe z logo?

Znakowanie kalendarzy sprawia, że firma wyróżnia się na tle innych nieoznakowanych kalendarzy. Takie działania pokażą naszą firmę od dobrej strony dla innych użytkowników. Dodatkowo personalizacja imienia i nazwiska na kalendarzach pozwala wyróżnić konkretne osoby. Lepsza okładka sprawi, że chętniej będziemy sięgać po kalendarz. Jeśli zależy nam na znakowaniu na całej powierzchni, do tego może się nadać kalendarz personalizowany, w którym możemy wykonać całkowicie indywidualną grafikę. 

kalendarze-ksiazkowe-firmowe-z-logoZadzwoń lub napisz

Masz pytania bądź chcesz dowiedzieć się jaki produkt sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Zadzwoń do nas lub napisz email.


Zadzwoń
telefon:
+48 71 88 08 663
+48 505 033 448
+48 573 878 066


Napisz

Złóż zamówienie lub dowiedz się więcej

Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego. Nasza obsługa Klienta odezwię się w przeciągu 2h w dni robocze w godzinach 8.00-16.00